„Przez wieki i kontynenty”

Opublikowano: 31 stycznia 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Muzeum Okręgowe w Toruniu, 05-22.02.2019, godz. 10:00


Program edukacyjno-promocyjny w Muzeum Okręgowym w Toruniu dla grup zorganizowanych!

Cykl zajęć potrwa w okresie od 5 do 22 lutego, od poniedziałku do piątku i jest skierowany do uczniów starszych grup przedszkolnych, szkół podstawowych (kl. I-VIII), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia prowadzone będą w: Muzeum Historii Torunia, Ratuszu Staromiejskim, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu oraz w Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.


W Muzeum Historii Torunia – oddziale Muzeum Okręgowego w Toruniu – udostępniona została nowocześnie zaaranżowana wystawa „Toruń i jego historia” oraz przestrzenie edukacyjne z interaktywną osią czasu, pokojem wirtualnym i wielkoformatowymi puzzlami. Można poznać historię poprzez ciekawe opowieści, historyczne dokumenty, obiekty muzealne, multimedialne quizy, filmy, kinekt i inne aktywizujące zabawy.

W Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu – oddziale Muzeum poświęconemu sztuce i kulturze Dalekiego Wschodu – będzie można skorzystać z zajęć prowadzonych przy unikatowej wystawie „Świat Orientu” oraz warsztatów realizowanych w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach edukacyjnych wyposażonych w atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

W Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – oddziale poświęconym postaci podróżnika, Tony’ego Halika – prezentowane są najważniejsze fakty z jego życia, przybliżane liczne podróże i przygody oraz prezentowane egzotyczne pamiątki, które przywoził z różnych, często odległych i trudno dostępnych, zakątków Ziemi

Dodatkowo wszystkie klasy biorące udział w projekcie uczestniczą w konkursie „Szkoła aktywna w Muzeum„! Szkoła, której klasy najczęściej będą korzystały z akcji „Przez wieki i kontynenty”, w nagrodę za aktywność będzie miała ufundowany pakiet 5 zajęć w Muzeum Okręgowym w Toruniu!

Szczegółowy program zajęć znajduje się na stronie internetowej Muzeum Okręgowego w Toruniu.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 2 zł od osoby.

Zapisy przyjmuje Dział Edukacji, pod nr telefonu:

56 66 05 632

56 66 05 605

56 66 05 631

[foto. materiały prasowe]

Skip to content