Robert Makłowicz w Książnicy Kopernikańskiej

Opublikowano: 10 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 8, 12.04.2019, godz. 19.30


Zapraszamy na spotkanie z Robertem Makłowiczem.

Robert Makłowicz (ur. 1963 w Krakowie) – dziennikarz, pisarz, publicysta, podróżnik i nade wszystko autor książek i programów telewizyjnych o tematyce kulinarnej. Nauki pobierał na wydziałach prawa i historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sposób wysoce niesystematyczny oraz wybiórczy, gdyż żadnego z tych kierunków nie ukończył. Historią pasjonuje się od zawsze, zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tej dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

Pozostałe zainteresowania Makłowicza nazwać można szeroko rozumianą konsumpcją – od literatury (ulubieni pisarze: Joseph Roth i Andrzej Bobkowski), poprzez muzykę (od punk rocka po Bartóka, ze szczególnym uwzględnieniem pieśni ludu Csángó), po destylaty owocowe (zwłaszcza z gruszek Williams, morwy, pigwy, śliwek, jabłek, moreli oraz mieszane), wina (koniecznie grüner veltliner i pinot noir) oraz kuchnię (ma przedziwną predylekcję do mamałygi z bryndzą oraz skwarkami z wędzonej słoniny).

Wstęp na spotkanie, które rozpocznie się o godz. 19.30,  jest bezpłatny. Zapraszamy do siedziby Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8.

Skip to content