Rok 2018 – co przed nami?

Opublikowano: 11 stycznia 2018 r.
Kategorie: Inne

Toruńska Agenda Kulturalna, 2018


Rock and rollowy festiwal z walijską gwiazdą lat 80., jubileuszowa edycja jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim, festiwal piosenki filmowej czy spektakle oraz występy z udziałem gwiazd i grup z całego świata w scenerii toruńskiej Starówki – rok 2018 przyniesie wraz wydarzeniami organizowanymi przez Toruńską Agendę Kulturalną wiele pozytywnych emocji i niespodzianek!

Po barwnym cyklu wydarzeń świąteczno-noworocznych niewiele jest czasu, by złapać oddech. Już w marcu rusza kolejna edycja Festiwalu Wspomnień, która z pewnością dostarczy niezwykłych wrażeń. Organizowane po raz drugi wydarzenie, uświetni tym razem walijska mega gwiazda – Shakin’ Stevens. Nie zabraknie też innych ikon rock and rolla, a także charakterystycznej konwencji festiwalu w stylu talk-show.

Jednak rok 2018 to nie tylko niezwykli ludzie ze świata muzyki, ale także ciekawe osobowości z dziedzin malarstwa, grafiki czy tańca. W ramach rozstrzygnięcia naboru do programu Rezydencje Artystyczne, swój projekt zrealizuje w Toruniu jeden z zaproszonych artystów. Do 15 grudnia 2017 roku wpłynęło 30 zgłoszeń z ponad 20 krajów nie tylko z Europy, ale i całego świata.

W ramach Rezydencji Artystycznych mieliśmy już gości z Norwegii czy Czech, jednak nie spodziewaliśmy się, że oferta Rezydencji Artystycznych zainteresuje także artystów z tak odległych zakątków świata jak Etiopia czy Tajwan. – mówi Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wśród kulturalnych wydarzeń organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną, nie zabraknie także stałych punktów programu: Festiwalu Sztuki Faktu, Święta Tańca czy Święta Muzyki. Jednak moc atrakcji czeka mieszkańców Torunia przede wszystkim podczas Kulturalnego Lata. Na przełomie lipca i sierpnia w scenerii Starego Miasta, w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, ponownie zagoszczą grupy teatralne, które kolorowymi strojami, humorem i zjawiskowymi akrobacjami wprawią w zachwyt zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przełom lipca i sierpnia to także doskonały czas dla wielbicieli muzyki, a to za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej czy Sceny Letniej.

Wakacje to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W wakacyjny nastrój wprawi nas Święto Miasta, a w następnych miesiącach niezapomniane wrażenia zapewnią grupy teatralne z całej Europy czy uznani twórcy i debiutanci wykonujący przeboje muzyki filmowej. W 2018 roku pojawi się też nowe wydarzenie skierowane przede wszystkim do dzieci. – tłumaczy Przemysław Draheim.

Ostatni tydzień sierpnia upłynie natomiast pod znakiem niezwykłych iluminacji świetlnych. Na toruńskiej Starówce znów zagoszczą niezwykłe instalacje artystów z całego świata, a to za sprawą Bella Skyway Festival. Jedno z najciekawszych, a zarazem bardziej znanych wydarzeń na kulturalnej mapie Torunia, tym razem obchodzić będzie swoją 10., jubileuszową edycję. W tamtym roku festiwalowi towarzyszył temat „Płynny wszechświat”. Jak będzie w tym roku? Jedno jest jasne – z pewnością będzie magicznie, zjawiskowo i olśniewająco!

Koniec roku to zwyczajowo cykl wydarzeń świąteczno-noworocznych. Jak co roku mieszkańców Torunia czeka wigilijne spotkanie z Prezydentem Miasta, Kolędowanie przy Szopce czy tradycyjny Sylwester Miejski. Okres świąteczny zamknie 6 stycznia 2019 roku barwna parada z okazji Święta Trzech Króli.

Jak co roku, w ramach programu Mikrowsparcie, Toruńska Agenda prowadzi też wsparcie rzeczowe na wszystkie działania edukacyjne, festiwale, koncerty czy wystawy. Do 16 stycznia trwa na nabór wniosków na I kwartał 2018 roku, na projekty odbywające się w dniach od 1 lutego do 31 marca 2018 roku. Więcej szczegółów na stronie: https://www.tak.torun.pl/mikrowsparcie/aktualnosc/55

 

Skip to content