Rozkwit koncertów podczas toruńskiej Majówki!

Opublikowano: 24 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Inne

Autor hitów „Nie liczę godzin i lat” czy „Pocieszanka”, młode muzyczne talenty, kultowy polski zespół rockowy czy autor piosenek „Kroplą deszczu” i „Zatrzymaj mnie proszę” – tegoroczna toruńska Majówka, która zapozna nas z różnymi obliczami muzyki, trwać będzie od 27 kwietnia do 5 maja 2019 roku. Codziennie w godzinach wieczornych scena na Rynku Staromiejskim żyć będzie polskimi brzmieniami! Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny!

Majówka 2019 koncerty

Gabriel Fleszar & Bartosz „Bratek” Wójcik

28 kwietnia, niedziela, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Pod koniec pierwszego weekendu toruńskiej Majówki wystąpi Gabriel Fleszar, polski wokalista, który w młodym wieku wdarł się na listy przebojów piosenką „Kroplą deszczu”. Do dziś jest to jeden z najchętniej granych przebojów w polskich stacjach radiowych. Artysta został uznany za najlepszy debiut 1999 roku, został nominowany do Fryderyka, odebrał dwa Play Boxy, złoty mikrofon Popcornu i tytuł Najlepszego Polskiego Wokalisty. Na koncie Gabriela Fleszara są także takie hity jak „Zatrzymaj mnie proszę”, „Gdy oszalał świat”, „Nasza droga donikąd” czy „Ciebie nie ma tu”.

Wraz z Gabrielem Fleszarem wystąpi gitarzysta i kompozytor, Bartosz „Bratek” Wójcik. Muzyk ma na swoim koncie współpracę koncertową i studyjną m.in. z Gienkiem Loską, Jackiem Krzaklewskim (Perfect), Mietkiem Jureckim (Budka Suflera, Giganci Gitary), Markiem Radulim (Budka Suflera, TTR2), Krzysztofem Misiakiem (Chylińska), Tomkiem Łosowskim (Kombi) czy Liamem MacMhurrim (Ian Paice, Dom Famularo). Na Rynku Staromiejskim, o 20:00, duet zaprezentuje nie tylko materiał autorski, ale również doskonale znane standardy rockowe i bluesowe.

Majówka 2019 koncerty

Duet Kwiatki, zespół Widoki

29 kwietnia, poniedziałek, g. 16:00

W poniedziałek, 29 kwietnia, od godziny 16:00 na Rynku Staromiejskim usłyszymy młode toruńskie talenty. Jako pierwszy wystąpi zespół Widoki. Kapela powstała w roku z inicjatywy Michała Juszkiewicza i Matta Fidlera. Zespół zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym przeglądzie młodych kapel KATAR w Toruniu. Cała ekipa pracuje nad własnym, unikatowym stylem, który oscyluje w okolicach szeroko pojętej muzyki rockowej w połączeniu z brzmieniem syntezatorów. Grupa wydała na świat pierwsze utwory w formie EPki „Niepokoje”.

Następnie na scenie pojawi się duet Kwiatki, który wykonuje muzykę autorską, na którą wpływ ma muzyka pop. Kwiatki to pisząca teksty Ola Góralska oraz komponujący piosenki Adam Stawicki. Pierwsza epka ich autorstwa znalazła się na liście najlepiej zapowiadających się debiutów na 2018 rok przygotowanej przez Brand New Anthem. Kwiatki występowały przed Siksą i zespołem Coals. Na swoim koncie duet ma dwa teledyski do utworów “Smutne dziewczyny” i “Nie lubię róż”.

Majówka 2019 koncerty

15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej: Zespół Püdelsi + goście: Jacek Kawalec i Vanesa Harbek

1 maja, środa, g. 20:00, Rynek Staromiejski

W czwartek, 1 maja, czeka nas niezwykły koncert z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. O godz. 20:00 wystąpi zespół Püdelsi z gośćmi – Jackiem Kawalcem, znanym polskim aktorem filmowym oraz serialowym, a także Vanesą Harbek, argentyńską gitarzystką, która w niezwykły sposób łączy blues… z tangiem.

Püdelsi to formacja założona w 1985 roku z inicjatywy Andrzeja Pudla Bieniasza. Kapela szybko odniosła swój pierwszy sukces – nagrodę na Festiwalu w Jarocinie w 1986 r. Rok później rozpoczęła nagrania swojej pierwszej płyty „Bela Pupa” wraz z Korą (Maanam) i Maciejem Maleńczukiem. Od 2002 r. wokalistą został Maciej Maleńczuk, a wydana w 2003 roku płyta „Wolność słowa”, która zdobyła status Złotej Płyty. W 2005 roku Maciej Maleńczuk wybrał karierę solową, a nowym wokalistą został Szymon Goldberg, który z Püdelsami gra do 2010 roku. Od tamtego czasu nowym frontmanem jest Piotr Foreman Foryś.

Majówka 2019 koncerty

Andrzej Rybiński

2 maja, czwartek, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Już 2 maja o godz. 20:00 na scenie na Rynku Staromiejskim wystąpi polski wokalista, gitarzysta i kompozytor, Andrzej Rybiński. Karierę rozpoczynał w 1971 r. wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką, z którymi założył zespół ANDRZEJ I ELIZA. Największą sławę przyniosła mu jednak główna nagroda za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat” podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Andrzej Rybiński napisał także, cieszące się ogromnym powodzeniem, piosenki takie jak „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”. Skomponował też kilka piosenek dla dam polskiej sceny, m. in. Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej oraz Alicji Majewskiej.

Majówka 2019 koncerty

Tomasz Kluz & Bridge Band

3 maja, piątek, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Na scenie na Rynku Staromiejskim, 3 maja, o godz. 20:00 wystąpi Tomasz Kluz i zespół Bridge Band. To skład dynamicznych osobowości, który poprzez swój repertuar zabiera publiczność w świat muzycznej przygody. Każdy komu odpowiada klimat rockowo-bluesowego grania w niecodziennych aranżacjach, będzie zadowolony z występu Bridge Band. W repertuarze pojawią się kawałki takich zespołów jak: Queen, Perfect, Dżem, Kings of Leon, U2, Czesław Niemen, Sting, Toto, Whitesnake, Kombii czy Oddział Zamknięty.

Majówka 2019 koncerty

Słowianki

4 maja, sobota, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Sobota 4 maja upłynie na Rynku Staromiejskim w rytmie folkowych brzmień. O godz. 20:00 wystąpi zespół Słowianki. Koncert to nie lada gratka dla fanów najpopularniejszych polskich przebojów o charakterze folklorystycznym. W repertuarze zespołu takie piosenki jak: „Czerwone korale”, „Bałkanica”, „Skrzydlate ręce”, „Prawy do lewego” i wiele innych. Słowianki to trzy piękne głosy, barwne kostiumy i duża dawka pozytywnej energii.

Majówka 2019 koncerty

Maciej Tacher

5 maja, niedziela, g. 20:00, Rynek Staromiejski

Doskonałym pożegnaniem toruńskiej Majówki będzie koncert Macieja Tachera, 5 maja, o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim. „TACHER” to autorski, solowy projekt artysty, od lat związanego z Toruniem. Jako wokalista i autor tekstów, Tacher eklektycznie oscyluje między indie popem a folk rockiem, sięgając czasem po motywy jazzowe. Występował już ze swoim autorskim materiałem m.in na wspólnym koncercie z Mariuszem Lubomskim i Adamem Nowakiem, jako support przed Smolikiem/Kevem Foxem czy Darią Zawiałow. Jesienią 2018 roku wydał pierwszy singiel pt. „Love pod prąd”. Na koncercie towarzyszyć mu będzie wokalistka i wiolonczelistka Infinito Quartet Klaudia Marzec.

Wstęp na te koncerty w ramach Toruńskiej Majówki jest bezpłatny.

***

Więcej informacji o toruńskiej Majówce na stronie www.tak.torun.pl

Pełny harmonogram wydarzeń na stronie: https://www.torun.pl/majowka2019/

***

Koordynatorami Toruńskiej Majówki są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
***

Skip to content