Saxmania 2018 – 20 lat minęło

Opublikowano: 11 stycznia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 26.01.2018 (piątek), g. 19:00


Koncerty z cyklu Saxmania to już stałe wydarzenie w toruńskim kalendarzu imprez kulturalnych. Także i w tym roku Dariusz Zaleśny, pomysłodawca wydarzenia i muzyk saksofonista, zaprasza na wielkie święto saksofonu, które ponownie odbędzie się w Dworze Artusa.

Hasło przewodnie koncertu to 20 lat minęło i nawiązuje do działalności pedagogicznej Dariusza Zaleśnego. Nadszedł bowiem czas na podsumowania i w związku z tym w pierwszej części koncertu na scenie zobaczymy i usłyszymy jego wychowanków. Druga część koncertu to z kolei występ autorskiego projektu Dariusza Zaleśnego – Acoustic Quartet.

Na repertuar koncertu składają się utwory starannie wysylekcjonowane przez wykonawców. Będą to zatem kompozycje wielkich saksofonistów, którzy są inspiracją dla lidera projektu: Phill Woods, Charlie Parker, John Coltrane, Joshua Redman, Jan Garbarek, Michael Brecker, Joe Henderson, Kenny Garet. Koncert jest swoistym rodzajem hołdu dla tych wielkich postaci świata saksofonu. Całość dopełnią oryginalne kompozycje z płyty Dream Power.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content