„Scena jest Wasza” Koncert debiutantów

Opublikowano: 14 sierpnia 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Scena Letnia przy Bulwarze Filadelfijskim, 16.08.2018 (czwartek), godz. 18.00


Debiutanci, który rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, koncerty na klimatycznej barce na Wiśle i plebiscyt, którego stawką jest profesjonalnie zrealizowany teledysk – tak zapowiada się kolejna edycja projektu „Scena jest Wasza”. Pierwszy koncert w ramach plebiscytu już 5 lipca o godz. 18:00 na Scenie Letniej na Wiśle przy Bulwarze Filadelfijskim!

„Scena jest Wasza” to realizowany przez Toruńską Agendę Kulturalną koncertowy cykl mający na celu promowanie młodych toruńskich talentów. Koncerty debiutantów i wykonawców, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę, odbywają się w ramach szerszego wakacyjnego pasma kulturalnych wydarzeń Sceny Letniej na barce na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. W 2018 roku lokalni artyści i muzycy, amatorzy i debiutanci, soliści i zespoły zaprezentują się w ramach projektu „Scena jest Wasza” po raz piąty!

W ramach plebiscytu „Scena jest Wasza” ostatni koncert odbędzie się w czwartek, 16 sierpnia o godz. 18:00. Na Scenie na Wiśle przy Bulwarze Filadelfijskim wystąpią Unknown Waves, Steel Drunk, GRANDA oraz Yevhen Kovalenko. Wcześniej na scenie swoje umiejętności pokazali: 5 lipca – LEV AARONOV oraz Watson, 4 sierpnia – Wasylkowski/Tihy oraz Ave, a także 10 sierpnia – Julia i Laura Jeżewskie. Każdy z zespołów i solistów ma szansę zaprezentować swój dorobek artystyczny, a dodatkowo powalczyć o cenną, audiowizualną nagrodę — realizacji profesjonalnego teledysku.

„Scena jest Wasza” to doskonała okazja, aby nie tylko pokazać się światu, ale także zyskać swego rodzaju profesjonalną wizytówkę. Dla jednych ze zwycięzców duetu Storytellers był to początek większej przygody. Ich teledysk pojawił się nawet na antenie Telewizji Polskiej, a oni sami reprezentowali Toruń podczas święta słowackiego miasta Czadca – podkreśla Przemysław Draheim, Rzecznik Prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

W 2017 r. plebiscyt „Scena jest Wasza” wygrała Monika Trawicka, która nieoczywistym, szczerym i miłym dla ucha wokalem skradła serca toruńskiej publiczności. To bardzo młoda, choć niezwykle pracowita wokalistka, która śpiewowi poświęciła się już w wieku 6 lat! Choć pasjonuje ją także taniec czy teatr, to najlepiej odnajduje się w brzmieniach soulu, popu i R&B. Każde wykonanie pełne jest ekspresji i dużego ładunku emocjonalnego.

Wyróżnionymi w plebiscycie byli m.in. w 2014 r. wymieniony wcześniej duet Storytellers, w 2015 r. hip-hopowy skład Krzysztof „Kozioł” Kozłowski i Kamil „Boro” Borowski tworzący W Imię Prawdy, a w 2016 r. zespół Senter Peace.

Skip to content