Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo – koncert

Opublikowano: 8 stycznia 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 27.01.2019 (niedziela), godz. 18.00


Sebastian Zawadzki / Stanisław Słowiński duo już w styczniu zagości ze znakomitym projektem muzycznym w Dworze Artusa. Duet wystąpi również w Krakowie oraz Bielsku-Białej.

Co przyniesie spotkanie dwóch kreatywnych, lecz odmiennych muzyków, których rodowodem jest zarówno muzyka jazzowa, jak i klasyczna?  Muzyków, których inspiracje sięgają zarówno w kierunku improwizacji i jazzu, jak i muzyki klasycznej, a także ambientu oraz minimalizmu? Jak pogodzić perfekcję klasycznego wykonawstwa z nieobliczalną jazzową strukturą oraz ciągotami w kierunku wykorzystania elektronicznych efektów? Aby na koniec zamknąć to w chłodnej, minimalistycznej, skandynawskiej aurze.

Odpowiedzią na to pytanie jest nowy projekt pianisty Sebastiana Zawadzkiego i skrzypka Stanisława Słowińskiego, artystów z różnych światów muzycznych. Sebastian, pianista i kompozytor, który od 2010 roku mieszka w Danii, czerpie swoje inspiracje ze Skandynawii i z tamtego podejścia do tworzenia muzyki. Jest twórcą licznych autorskich projektów. Stanisław Słowiński, ceniony skrzypek i kompozytor młodego pokolenia z Krakowa, jest niezwykle aktywny na polskiej scenie muzycznej i współpracował z wieloma uznanymi artystami. Ten projekt to próba stworzenia nowej muzycznej jakości, w której artyści wykazują się dużą elastycznością i sporym dystansem do swoich dotychczasowych dokonań.

Spotkanie artystów o tak różnych stylistycznych rodowodach, odmiennych nawykach i twórczych doświadczeniach zaowocowało powstaniem muzyki o oryginalnym, nowym brzmieniu. Wspólnie zagrają autorskie kompozycje, które będą premierowo wykonane na tym koncercie.

Bilety · 25 zł – 30 zł
artus.torun.pl

Skip to content