Shakin’ Stevens wystąpi w Toruniu!

Opublikowano: 19 lutego 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Arena Toruń, 17.03.2018, g. 19:00


Jeden z najbardziej popularnych artystów dekady, legenda brytyjskiej muzyki i autor wielu porywających, rockowych hitów – to nie nikt inny jak Shakin’ Stevens, który wystąpi 17 marca 2018 roku o godz. 19:00 w Arenie Toruń. To będzie jedyny koncert tego artysty w tym roku w Polsce, warto więc pospieszyć się i nabyć bilety!

Urodzony w Cardiff w Południowej Walii, Shakin’ Stevens, wokalista i autor tekstów, znany także jako Shaky, założył swój pierwszy zespół w wieku 15 lat i nigdy nie przestał doskonalić swojego rzemiosła. Po wielu latach, występując w niemal całej Wielkiej Brytanii i Europie, Shaky stał się najlepiej sprzedającym się artystą dekady, jednocześnie stając się unikalną, sprzedającą platyny, międzynarodową gwiazdą. Cytując z Guinness Book of British Hit Singles And Albums: „Dzieli z The Beatles i Elthonem Johnem wyróżnienie najbardziej popularnego wykonawcy singli z list przebojów w Wielkiej Brytanii w ciągu dekady.”

Shakin’ Stevens zagra koncert z dziewięcioosobowym zespołem – oprócz hitów, pojawią się piosenki z jego najnowszego albumu „Echoes Of Our Times”. Jak sam artysta obiecuje, nie zabraknie też niespodzianek – tłumaczy Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Stevens współpracował muzycznie z wieloma, znanymi na całym świecie, renomowanymi muzykami, włączając w to Rogera Taylora, Alberta Lee, Bonnie Tyler, Hanka Marvina, Roda Argenta i Toniego Joe White’a, a także niektórych najbardziej wnikliwych muzyków sesyjnych, grających muzykę rockową i country w Wielkiej Brytanii i Nashville. 

Album Shakiego „Now Listen”, został uznany jako znaczący rozwój w muzyce Stevensa – z nowymi piosenkami, z których wielu współautorem był Stevens, łączył ze sobą klasyczny rock, hipnotyczny swamp-rock i silny wokal wraz z wyrazistymi tekstami. Był to swoisty pomost do jego najnowszego dzieła, albumu „Echoes Of Our Times”.

„Echoes Of Our Times”, przyjęty z uznaniem, jego dwunasty i ostatni album – obejmuje blues, roots, Americanę i klasyczny rock – wyraźnie wskazując na Shakin’ Stevensa jako autora tekstów i anegdociarza: wytrwałego artystę, który teraz powrócił do korzeni swojej muzyki.

Koncert poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz Programu I Polskiego Radia.

 

Bilety na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times:

Bilety w cenie 70 zł – trybuny, 100 zł – płyta, 200 zł bilet VIP (w tym: poczęstunek, open bar, bezpłatny parking) na koncert Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times lub karnety w cenie 120 zł i 150 zł na oba wydarzenia dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

·         Koncert Shakin Stevens: Echoes Of Our Times

Dostępna jest także możliwość wykupienia własnej loży na czas koncertu (dostępnej w czasie godzinę przed i także po koncercie) w cenie 1000 zł


 

Festiwal Wspomnień, który odbędzie się dzień przed koncertem Shakin’ Stevensa w Toruniu również zapowiada się jako nie lada gratka! Już 16 marca, w Sali Koncertowej CKK Jordanki wystąpią wyśmienite gwiazdy polskiej muzyki z kompilacją swoich przebojów. Następnie artyści zostają zaproszeni do rozmowy w konwencji scenicznego talk-show. Podobnie jak rok temu, nie zabraknie muzycznych wspomnień z lat 60. i 70. czy ciekawych i nieopowiadanych wcześniej historii. W rolę prowadzącej wcieli się Maria Szabłowska, znana i lubiana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Na scenie zobaczymy:

Recital Bohdana Łazuki – Bohdan Łazuka to osobowość polskiego kina oraz kabaretu, prezenter radiowy oraz aktor teatralny znany z kultowych ról komediowych. Występował między innymi w spektaklach kabaretowych Olgi Lipińskiej oraz Kabarecie Starszych Panów.

 

Występ Romuald Lipko Band – Romuald Lipko to polski kompozytor oraz multiinstrumentalista, grający na trąbce, instrumentach klawiszowych oraz gitarze basowej. Znany przede wszystkim jako klawiszowiec oraz lider zespołu Budka Suflera. Współpracował z wieloma najpopularniejszymi artystami w Polsce.

 

Romuald Lipko wystąpi wraz z następującymi gośćmi:

 

Izabela Trojanowska – polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku polska piosenkarka i aktorka. Od 1980 roku współpracowali z nią Budka Suflera i Romuald Lipko, który pisał dla niej piosenki.

 

Felicjan Andrzejczak – piosenkarz i muzyk, wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982 – 1983. Wraz z nimi nagrał takie przeboje jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”.

 

Grzegorz Wilk – wokalista, aktor, kompozytor i autor tekstów. W 1998 roku został laureatem programu „Szansa na sukces”. Od 2005 roku jest natomiast solistą w programie „Jaka to melodia?” w TVP1.

 

Bilety na Drugi Festiwal Wspomnień:

Bilety w cenie 60 zł na Festiwal Wspomnień dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:

  • Festiwal Wspomnień (Bohdan Łazuka, Romuald Lipko Band i goście: Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk)

Karnety na oba wydarzenia:

·         Karnety w cenie 120 i 150 zł na oba wydarzenia dostępne wyłącznie w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00).

 

Więcej informacji na: tak.torun.pl/17marca

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin’ Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content