Spacer po Bydgoskim Przedmieściu

Opublikowano: 18 października 2019 r.
Kategorie: Inne

ul. Sienkiewicza 11, 26.10.2019 (sobota), godz. 15.00


26 października o godzinie 15.00 odbędzie się spacer po dzielnicy, podczas którego uczestnicy zostaną oprowadzeni śladami aplikacji „Bydgoskie Przedmieście”. Spacer wystartuje pod Domem Kultury Bydgoskie Przedmieście przy ul. Sienkiewicza 11.

W efekcie działań z mieszkańcami Bydgoskiego Przedmieścia, które Teatr Horzycy prowadził przez całe lato, powstała specjalna aplikacja na urządzenia mobilne. Aplikacja Bydgoskie Przedmieście zaprasza na spacer po dzielnicy oczami jej mieszkanek i mieszkańców.

W aplikacji zostały zestawione perspektywy mieszkanek i mieszkańców w różnym wieku, o różnym statusie ekonomicznym i różnym stażu mieszkania na Bydgoskim. Znaleźć tu można historie osób, które zarówno urodziły się w tej dzielnicy, jak i dopiero się tu przeprowadziły. Aplikacja prezentuje niezwykłe opowieści zwykłych ludzi. Nie znajdziemy w niej wiedzy na temat historii czy architektury dzielnicy – o tej można poczytać w innych opracowaniach czy przewodnikach.

Osoby, które odwiedzą wszystkie miejsca zaznaczone w aplikacji i wysłuchają powiązanych z nimi opowieści, otrzymają 50% kod rabatowy na bilet do Teatru Horzycy.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Mazagan-inspiracje” realizowanego przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i nawiązuje do spektaklu „Mazagan. Miasto” w reżyserii Judyty Berłowskiej.

Skip to content