Spacer z kulturą | Secesyjne piękno miasta

Opublikowano: 10 września 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Literatury CSW, 27.09.2019 (piątek), godz. 17.30


Zapraszamy na nowy cykl spacerów tematycznych, zatytułowany „Spacer z kulturą. Gawędy o sztuce i historii Torunia”.
Cykl składa się z 8 spacerów, których motywem przewodnim jest odkrywanie „nieoczywistych” miejsc Torunia (miasta kojarzonego zwykle z gotycką starówką), często niedostępnych dla turystów. Prezentacja różnorodnych stylów, detali, elementów sztuki użytkowej, poparta opowieściami z zakresu historii sztuki i ciekawostkami z historii naszego miasta, będzie interaktywną lekcją sztuki i historii, zwłaszcza tej związanej z regionem.

Ten spacer z pewnością przekona wszelkich niedowiarków, że secesja ma w Toruniu wiele ciekawych przykładów, nie tylko  w obrębie Bydgoskiego Przedmieścia, ale także na Starym Mieście. Przeniesiemy się w czasie do schyłku XIX wieku i czasów kiedy doktor Georg Kersten nadburmistrz Torunia, dążył do zbudowania silnego miasta. To w tym okresie powstały okazałe gmachy sądów, dwa kościoły, a miasto rozrastało się włączając w swoje granice okoliczne kolonie: Bielany, Mokre. Spacer będzie prowadził szlakiem pięknych willi i kamienic z tego okresu.

Prowadzenie: Piotr Kożurno

Wstęp wolny!
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Torunia w ramach realizacji zadania publicznego: Wspieranie rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywanie tradycji narodowej.

Skip to content