Spacery tematyczne we wrześniu

Opublikowano: 3 września 2018 r.
Kategorie: Inne

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, 15.09.2018 (sobota) godz. 12.00-14.00 i inne terminy


We wrześniu zapraszamy na trzy spacery. Ruszamy w połowie miesiąca i zaczynamy, a jakże trasą po szkolnych obiektach na Bydgoskim Przedmieściu 😉

Spacer I: Szkolne zagłębie na Bydgoskim Przedmieściu, 15.09. (sobota), godz. 12.00
Wrzesień kojarzy się wszystkim z początkiem roku szkolnego dlatego zapraszamy na spacer szlakiem historycznych budynków szkolnych, których skupisko znajduje się na ul. Sienkiewicza i stąd rozpoczynamy nasz spacer. UWAGA! Zbiórka przed budynkiem nr 5, na ulicy Sienkiewicza!
Prowadzenie: Katarzyna Kluczwajd
Bilet: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Spacer II: Modernizm po toruńsku, 22.09. (sobota), godz.12.00

Spacer śladami międzywojennego modernizmu toruńskiego. W czasie spaceru dowiemy się, jak na przestrzeni niespełna dwudziestu lat zmieniał się krajobraz ówczesnej stolicy województwa pomorskiego. Na przykładzie najważniejszych gmachów publicznych i budynków mieszkaniowych poznamy różne zasady projektowania u progu i u kresu lat międzywojennych, przemiany stylistyczne i zróżnicowane odmiany architektury modernistycznej.
Prowadzenie: Michał Pszczółkowski
Bilet: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Spacer III: Noc okupacji, 29.09.(sobota), godz.12.00
W czasie II wojny światowej toruńskie budynki zmieniły swoją funkcje a ludność musiała podporządkować się nowej władzy. Spacer po okupacyjnym Toruniu będzie okazją do poznania siedzib instytucji hitlerowskich, siedziby Gestapo, więzienia itd. a także postaci, które odegrały ważną rolę w tamtym okresie. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości (dowód lub legitymacja szkolna).

Prowadzenie: Marcin Orłowski
Bilet: 1 zł
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Skip to content