Spotkanie autorskie: Marta Lewandowska i Rafał Mróz

Opublikowano: 3 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Biblioteka, ul. Jęczmienna 23, 04.04.2019, godz. 17.30


W czwartek, 4 kwietnia, zapraszamy na spotkanie literackie w formie rozmowy dwojga utalentowanych poetów: Marty Lewandowskiej i Rafała Mroza.Miłość Marty Lewandowskiej do języka zaczęła się zgodnie z przysłowiem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – czyli od filologii angielskiej. Kilka lat po ukończeniu studiów okazało się, że język ojczysty stał się jej szczególnie bliski. Bawiąc się jego wieloznacznością, grą słów, metaforami i neologizmami, zaczęła tworzyć POtwory, których można doświadczyć na www.dotykemocji.pl Zwieńczeniem pierwszych lat istnienia bloga był album literacki „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”, w którym łączy krótkie, poetyckie formy literackie z czarno-białymi aktami autorstwa Mariusza Nasieniewskiego. Niedawno wydała swoją pierwszą powieść – „Róża i ludzie miasta”.

Rafał „Rahu” Mróz zaczął pisać w szkole podstawowej, zafascynowany poezją Wojaczka, Bukowskiego i Jesienina.  Jego arcymistrzem jest jednak Zbigniew Herbert. Mróz zjeździł autostopem prawie całą Polskę, ponad dekadę spędził na emigracji. Jest członkiem Grudziądzkiej Grupy Literackiej „Kwadryga”. Pisze głównie o emocjach targających życiem człowieka. Używa prostego i przystępnego języka. Mówi o sobie, że jest wojownikiem w walce z imperatywem kategorycznym.

Spotkanie odbędzie się w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23. Poprowadzi Margota Kott. Początek o godz. 17.30. Wstęp jest bezpłatny.

Skip to content