Świat i okolice: Paryż mniej znany

Opublikowano: 30 marca 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Dwór Artusa, 18.04.2018, g. 18:30


Następne spotkanie z cyklu podróżniczego „Świat i okolice” w Dworze Artusa, może zaskakiwać. Na tapetę wzięte zostanie miasto zakochanych – Paryż. O czym usłyszymy? Wieża Eiffla? Luwr? Łuk Triumfalny? Otóż nie. Nie tym razem. Dwór Artusa odrzuca szablony i wraz z Michałem Szulimem poznawać będzie – ten mniej znany Paryż.

Odwiedzimy jedną z najbardziej klimatycznych księgarni świata, położoną niemalże w sąsiedztwie obleganej przez turystów Katedry Notre Dame. Jednak wchodząc tu, wkraczamy już w inny świat: drewniane belki stropowe, nadgryzione zębem czasu, półki wręcz uginające się od nadmiaru książek. Poprzyklejane karteczki od turystów, stare pianino, między półkami zbutwiałe łóżka (tak, tak – są tacy, którym zdarza się tutaj spać), maszyna do pisania i stare fotele. Dookoła unosi się zapach kurzu, starych książek i wilgoci – tak charakterystyczny dla paryskich kamienic, pamiętających ubiegły wiek. A i słowo „księgarnia” nie do końca tutaj pasuje. To raczej czytelnio-świetlico-księgarnia. Jakby wyjęta z czasów artystycznej bohemy fin de siècle’u.

Księgarnia jest anglojęzyczna. Dlaczego? Podczas spotkania poznamy odpowiedź na to pytanie. Poznamy także wiele innych ciekawostek: tajemnicze krypty pod miastem, miejsca w których spotykali się słynni artyści, bar znany ze słynnego filmu i… kościół, w którym popełniono zbrodnię! Zapraszamy na nietypowe spotkanie podróżnicze.

Po spotkaniu będzie można kupić książkę Miejsce Za Miejscem, czyli podróże małe i duże.

Michał Szulim – wokalista zespołu PLATEAU, autor książki Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże, twórca bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl i dziennikarz Radia Dla Ciebie.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content