Świat i okolice – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy

Opublikowano: 24 marca 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 09.04.2019 (wtorek), godz. 19.00


Pianomatyk Bike Tour to kolejne spotkanie z cyklu Świat i okolice, które tym razem przedstawi muzyczną podróż po Europie – z Warszawy do Paryża, przez Toruń, Berlin i Brukselę. Widzowie będą mieli okazje poznać kulisy nietuzinkowej trasy koncertowej, którą pianista z Bydgoszczy postanowił odbyć na rowerze.

Pianomatyk, kompozytor ilustracyjnej muzyki fortepianowej, w maju 2017 roku wyruszył w rowerową trasę koncertową po Europie. Wioząc w przyczepce lekkie, elektryczne pianino, oferował napotkanym entuzjastom muzyki domowe koncerty, w zamian za nocleg i gościnę. Przenośny instrument umożliwiał mu także spontaniczne, plenerowe występy podczas postojów – między innymi na traktorze, czy pod dębami na skraju wioski! Jadąc z Warszawy do rodzinnej Bydgoszczy, przez Wągrowiec i Gorzów Wielkopolski na Berlin, do Münster, Antwerpii, Brukseli, Gandawy, Lille, Amiens, aż do Paryża, udało mu się zagrać aż 30 różnych koncertów. Nie poprzestając na domowym zaciszu i plenerowych występach, organizował także oficjalne wydarzenia – dzięki temu miał okazję podzielić się swoją autorską muzyką w tak wyjątkowych miejscach, jak na przykład Pianosalon Steinway & Sons w Warszawie, galeria Alte Schule w Wiesenburgu, czy też Biblioteka Polska w Paryżu.

Wyprawa Pianomatyka podzielona została na trzy etapy, mierzące kolejno około 750, 950 i 450 kilometrów, w ciągu których możliwie każdy dzień planował zakończyć występem. O wspomnieniach z trasy, niesamowitych doświadczeniach i niezapomnianych, muzycznych przygodach, pianista opowie podczas spotkania, przepełnionego autorską muzyką fortepianową na pograniczu jazzu i muzyki filmowej.

Skip to content