Świat i okolice – Wojciech Łopaciński – Z rodziną dookoła świata – Podróż życia

Opublikowano: 6 sierpnia 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Centrum Kultury Dwór Artusa, 19.09.2018 (środa), godzina 18.30 Sala Wielka


Po wakacyjnej przerwie powraca do Dworu Artusa z wyjątkową opowieścią cykl Świat i okolice.

W ramach cyklu podróżnik i wykładowca Wojciech Łopaciński opowie o swojej podróży z rodziną dookoła świata. Wraz z żoną oraz małymi jeszcze wtedy córką i synem przemierzyli wspólnie kawał świata, spędzając w podróży rok życia. Ciesząc się swoją obecnością i otaczającym ich światem robili wszystko, żeby ich historię nazwać przygodą życia!

Przejechali wspólnie 114 tys. kilometrów, większość autostopem, ale też statkiem, przekraczając w sumie 60 granic 38 państw świata. Spali w namiotach oraz u dobrych ludzi spotkanych w podróży! Smakowali życie, dosłownie, jedząc różne lokalne specjały i potrawy.

Wyprawa miała dać okazję do spędzenia razem czasu tak intensywnie jak to tylko możliwe oraz nauczyć dzieci jak wygląda życie. Czy to się udało?

ŚWIAT I OKOLICWE

Nie wiem. Nie wszystko muszą od razu pojąć. Mają swój czas. Są jeszcze małymi dziećmi. Na pewno, gdzieś w ich głowach, uczuciach i charakterach zostaną te przygody. Myślę, że ta podróż je zmieniła. Poznając bogactwo, biedę, trud i przyjemność, ludzi ciekawych i tych, którzy beznadziejnie tracili swoje życie przed telewizorami sami zadecydują, jak będą chcieli żyć, gdy dorosną. Ich przyszłość jest teraz w ich rękach. My, jako rodzice pokazaliśmy im w tej podróży przykłady rożnych sposobów na wykorzystanie swojego czasu tu na Ziemi.

Eliza i Wojciech Łopacińscy

Wydarzenie „Świat i okolice – Wojciech Łopaciński – Z rodziną dookoła świata – Podróż życia” odbędzie się w ramach cyklu: Świat i okolice

Bilet normalny: 4 zł
Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny

Skip to content