Święto Tańca i warsztaty taneczne

Opublikowano: 26 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Rynek Staromiejski, 27.04.2019 (sobota), godz. 12.00


Plenerowe koncerty, spektakle, pikniki czy warsztaty – tegoroczna Majówka zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczniemy ją tanecznym krokiem w sobotę, 27 kwietnia od godz. 12:00, a wszystko dzięki kolejnej edycji Święta Tańca. Sobota będzie też doskonałą okazją, aby najmłodsi mogli spróbować swoich sił w tej dziedzinie za sprawą warsztatów tanecznych, które poprowadzi Agnieszka Zaleśna w ramach cyklu „Superbohaterowie”. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy!

Święto Tańca organizowane przez Toruńską Agendę Kulturalną rozpocznie się w sobotę, 27 kwietnia 2019 r. o godzinie 12.00 na plenerowej scenie usytuowanej na Rynku Staromiejskim. W programie pokazy taneczne i popisy różnych grup tanecznych, które będzie można oglądać do godziny 16.00. Wstęp bezpłatny!

Toruń tańcem nowoczesnym stoi!
Podczas Święta Tańca na scenie pojawi się kilkanaście grup i solistów, który przedstawią różne style taneczne. Z całą pewnością nie zabraknie tańca nowoczesnego. Swoje umiejętności zaprezentuje chociażby grupa Iron Skills, jedna z prężniej działających formacji w Toruniu, specjalizująca się w breakingu (breakdance), czy Studio Tańca Best Crew, które od 2010 roku nie tylko tworzy przeróżne spektakle taneczne, ale także aktywizuje i zachęca młodzież do aktywnego spędzania czasu.

Wśród wykonawców zaprezentuje się także Urban Dance School, która w ramach dwóch grup Funky Fellaz i Fresh Skillz pokażą połączenie dwóch stylów tanecznych — popping i hip hop. Oprócz tego swoje umiejętności w takich formach jak dancehall czy breakdance zaprezentują podopieczni BLAZIN DANCE STUDIO. Ponadto na scenie pojawi się zespół Cheerleaders RYTM-X, którego trenerkami są Barbara Żero i Klaudia Żero.

Podczas tegorocznego Święta Tańca będzie kolorowo i różnorodnie. Popis swoich umiejętności dadzą starsi i młodsi tancerze w kilkunastu stylach tanecznych! Nie zabraknie dancehallu, hip-hopu, poppingu, a także bardziej tradycyjnych form, takich jak walc czy salsa. Widzowie będą mogli zobaczyć również mniej znane i orientalne techniki, jak chociażby taniec brzucha czy Americal Tribal Dance – opowiada Agata Jagnicka, koordynatorka Święta Tańca z ramienia Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Szczypta orientu
Na Święcie Tańca będzie można także poznać i zobaczyć orientalne formy tańca.  Różne jego rodzaje, począwszy od tańca arabskiego po etniczny American Tribal Style zaprezentuje specjalizująca się w tej dziedzinie bydgoska szkoła tańca SAMAAI. Taniec brzucha, czyli tzw. belly dance zaprezentuje założona przez Iwonę Lipecką Grupa Tańca Orientalnego BELEDI. Energetyczny i bardzo pozytywny pokaz z pewnością dostarczy grupa Folkfitness, założona przez Katarzynę Kostańską – instruktorkę Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych „tARTak” i projektu W TAN.

Tradycyjnie i rozrywkowo
Podczas Święta Tańca nie zabraknie także bardziej tradycyjnych form tanecznych – te zapewni nam Zespół Taneczny PARADANS, który zaprezentuje choreografię walca angielskiego, a także dwie choreografie do utworów Elvisa Presleya. Musicalowa aura towarzyszyć będzie natomiast występowi utytułowanemu Teatrowi Muzycznemu „Mała Rewia”, który od 27 lat prowadzi Elżbieta Szczypińska-Gackowska. Demi-klasyczne i współczesne pokazy taneczne przygotuje, istniejąca od 32 lat i działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury, Korporacja Taneczna „Baby Jagi”.

Warsztaty taneczne w ramach cyklu „Superbohaterowie”
To jednak nie koniec atrakcji związanych z tańcem!  W ramach warsztatów edukacyjnych „Superbohaterowie. Kreatywne spotkania z artystami”, w Domu Muz na ul. Poznańskiej 52, odbędą się kolejne warsztaty taneczne poprowadzone przez Agnieszkę Zaleśną, instruktorkę tańca, absolwentkę studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu.

Warsztaty odbędą się w dniu 27.04. (sobota) w dwóch grupach: o godz. 10:00 oraz o godz. 11:00. Podczas warsztatów najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił na scenie na Rynku Staromiejskim!

27.04.2019 r. (sobota) – 2 grupy: o godz. 10:00, o godz. 11:00
Następne zajęcia odbędą się w poniższych terminach:

11.05.2019 r. – 3 grupy: godz. 10:00, godz. 11:00 i godz. 12:00
25.05.2019 r. – 2 grupy: godz. 10:00 i godz. 11:00

A już 29 kwietnia w ramach „Superbohaterów” odbędą się warsztaty fotograficzno-graficzne z Cezarym Kubiakiem, współtwórcą toruńskiego studia reklamowego „Lookin’ Good”, zajmującego się projektowaniem i budowaniem marek firm. Podczas spotkania zobaczymy, w jaki sposób za pomocą dostępnych na smartfony aplikacji można stworzyć profesjonalne, atrakcyjne zdjęcia.

Udział we wszystkich warsztatach jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Rodziców dzieci, które chcą wziąć udział w warsztatach prosimy o zapisy mailowe pod adresem: zapisy@tak.torun.pl. W treści e-maila prosimy podać imię i nazwisko dziecka, wiek, datę, grupę, a także telefon kontaktowy oraz e-mail kontaktowy.

Więcej informacji o warsztatach tanecznych i innych wydarzeniach w ramach cyklu „Superbohaterowie. Kreatywne spotkania z artystami” na stronie: https://tak.torun.pl/superbohaterowie
Pełny harmonogram wydarzeń na stronie: https://www.torun.pl/majowka2019/

Skip to content