Święto ulicy Wilama Horzycy!

Opublikowano: 18 czerwca 2018 r.
Kategorie: Inne

Ulica Wilama Horzycy, 24.06.2018 (niedziela), godz. 12:00 – 16:00


Czy wiesz już, dlaczego przy dacie 24 czerwca 2018 r. warto dorysować uśmiech? Widzimy się wtedy na Święcie ulicy Wilama Horzycy! Od 12.00 do 16.00. Ulica Wilama Horzycy to przestrzeń, która łączy. Łączy Teatr im. Wilama Horzycy i Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika. Łączy sztukę i naukę. Łączy ludzi.

24 czerwca będzie gwarno, radośnie, twórczo. Wstęp wolny.

Jakie atrakcje będą na Ciebie czekać?

12.00 – 16.00

Teatralny piknik

Na pewno nie zabraknie tego, co uwielbiamy wszyscy – przepysznej i orzeźwiającej lemoniady!

Pchli targ

Znajdź dla siebie przedmiot z teatralną duszą! W Teatrze mamy wiele niepowtarzalnych skarbów, które czekają na drugie życie. Może właśnie u Ciebie?

Zwiedzanie ulicy Wilama Horzycy

Czy na pewno ją znasz? Daj się zaskoczyć! W fascynującą podróż zabierze Cię teatrolog, wykładowca UMK, dr hab. Artur Duda. Ruszamy punktualnie o godz. 13.00.

Gabinet charakteryzacji

Doświadcz przemiany! Co chciałbyś mieć wymalowane na twarzy? Delikatne kwiaty, piękne motyle, a może drapieżnego tygrysa?

P.S. Tę atrakcję kochają dzieci, ale wiemy, że nie tylko!

Transformacje kostiumowe

Oddajemy w Twoje ręce kostiumy teatralne! A wraz z nimi wiele zaklętych w nich teatralnych historii. Po przebraniu się nie zapomnij o pamiątkowej fotografii.

Odkryj WILAMA

Wilam Horzyca i Pocztówka z Teatru! Tak rzadko korzysta się z tradycyjnej poczty… Chcemy projektować i wysyłać kartki. Kartki z Wilamem. Kartki z teatru. Kartki z pozdrowieniami z ulicy Horzycy. Będziemy również wspólnie odkrywać Wilama podczas twórczej pracy z literami, farbami, napisami. Stworzymy wspólne dzieło z krajobrazem miasta w tle.

Prowadzenie: Jakub Drzastwa (animator kultury, pedagog teatru, designer)www.kubadrzastwa.pl

Marta Lewandowska (pedagog teatru/ Teatr Wilama Horzycy)

Warsztaty dramaturgiczne „Ulica mówi”

Każda ulica kryje się w sobie tysiące możliwych opowieści. Teraz czas na Twoją. Ulica Wilama Horzycy, tajemniczy bohater i jedno słowo – do czego Cię zainspirują? Wykreuj świat, opisz go, odkryj w sobie twórcę. Zapraszamy młodzież od 16 roku życia i dorosłych. Warsztaty rozpoczną się o godz. 14.00 przed głównym wejściem do teatru.Prowadzenie: Katarzyna Peplinska (pedagożka teatru/Teatr Wilama Horzycy)

Dźwięki Horzycy! – instalacja dźwiękowa Instalacja będzie zbudowana z pokolorowanych rur odpływowych, które zostaną przymocowane do ulicy, teatru, miejsc pod teatrem – miejsc z ulicy Wilama Horzycy.  W efekcie instalacja będzie czymś w rodzaju rezonansowego labiryntu, który za pomocą połączeń rur da uczestnikom możliwość zabawy w przekazywanie sobie różnych dźwięków. Będą mogli oni także dobudować kolejne elementy.

Teatr wchodzi w krew – akcja krwiodawstwa

Oddajesz krew? A może zastanawiałaś/zastanawiałeś się nad tym, ale coś Cię powstrzymało? 24 czerwca możesz to zrobić razem z nami, gdyż teatr wchodzi w krew! W foyer Teatru od 12.00 do 14.30 będzie na Was czekać drużyna Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, oddział w Toruniu. Podzielmy się z potrzebującymi tym, co mamy tak bardzo cennego!

Kącik poezji

Piszesz wiersze? A może szczególnie cenisz twórczość innego poety? Chciałbyś podzielić się poezją z osobami zebranymi na Święcie ulicy Wilama Horzycy? Świetnie! Wyjmij wiersze z szuflady i daj się poznać!

Kaligrafia chińska

Poznajcie świat sztuki pięknego pisania! I nauczcie się pisać swoje imię po chińsku.

Muzyka teatralna

Podczas Święta ulicy usłyszymy utwory muzyczne ze spektakli teatralnych. Niezwykły klimat gwarantowany! Chętnie też dowiemy się, która piosenka wykorzystana w spektaklach naszego Teatru najbardziej zapadła Ci w pamięć.

24 czerwca 2018 roku. Bądźmy razem. 

Organizator:

Teatr im. Wilama Horzycy

Współorganizatorzy:

Wydział Filologiczny Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy

[fot. materiały organizatora]

Skip to content