Szansa dla przyszłych dziennikarzy!

Opublikowano: 10 czerwca 2022 r.
Kategorie: Inne

Piszesz opowieści, tworzysz reportaże lub przeprowadzasz wywiady z ciekawymi osobistościami? A może dopiero rozpoczynasz swoja przygodę z dziennikarstwem? Przyślij fragment swojej twórczości i współtwórz jeden z toruńskich portali internetowych!

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca młodych adeptów dziennikarstwa, studentów i wszystkich zainteresowanych do współtworzenia jednego z toruńskich portali internetowych „Kulturalny Toruń”. Inicjatywa ma na celu odkrycie nowych talentów dziennikarskich i pomoc w realizacji marzeń redaktorskich. Może to być również szansa dla osób chcących sprawdzić, w jakim medium czują się najlepiej. Każda opowieść, reportaż czy wywiad ma szanse zostać opublikowany na łamach jednego z najbardziej popularnych serwisów informacyjnych w Toruniu.

Co trzeba zrobić?

Na adres e-mail info@tak.torun.pl należy wysłać fragment swojej twórczości – może to być opowieść, wywiad, reportaż bądź inny tekst, który mógłby zostać opublikowany w serwisie internetowym. Wraz z tekstem należy przesłać swoje dane osobowe oraz kilka słów o sobie, a w tytule wiadomości należy wpisać „Zgłoszenie tekstu do serwisu Kulturalny Toruń”. Spośród przesłanych zgłoszeń Toruńska Agenda Kulturalna wybierze dwa teksty miesięcznie, które zostaną opublikowane w serwisie Kulturalny Toruń. Organizator zastrzega sobie możliwość nieopublikowania żadnego tekstu, jeśli przesłane zgłoszenia nie będą spełniały podstaw poprawnej polszczyzny bądź jeśli zgłoszenia nie zostaną przesłane.

Przy wyborze będzie brana pod uwagę zarówno kreatywność, jak i poprawność gramatyczna i stylistyczna przesłanych tekstów. Toruńska Agenda Kulturalna zastrzega sobie możliwość odrzucenia tekstów, które zawierają błędy w pisowni bądź naruszają ogólnie przyjęte zasady dobrych obyczajów.  Odrzucone zostaną również wszystkie wypowiedzi mogące wywołać zbiorową dezaprobatę lub niepokój publiczności, zawierające słowa powszechnie uznawane za obraźliwe, a także dotykające tematów politycznych.

Serwis Kulturalny Toruń

Kulturalny Toruń to portal zarządzany od czterech lat przez Toruńską Agendą Kulturalną, który stanowi jedną z największych baz zawierających informacje o wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Toruniu. Strona zawiera kalendarium nadchodzących wydarzeń, zapowiedzi premier teatralnych, koncertów czy festiwali, a także relacje z najważniejszych wydarzeń. Nowa inicjatywa Toruńskiej Agendy Kulturalnej wzbogaci portal o ciekawe teksty, które będą mogły umilić czas wolny torunianom i turystom.

Skip to content