Sztuka w Artusie – Kody Leonarda da Vinci

Opublikowano: 3 kwietnia 2019 r.
Kategorie: Wystawy

Centrum Kultury Dwór Artusa, 25.04.2019, godz. 18.30


Bohaterem kolejnego spotkania ze sztuką dawną będzie Leonardo da Vinci. W tym roku jego postać nabiera wymiaru szczególnego. Mija bowiem dokładnie 500 lat od śmierci tego niezwykłego artysty, geniusza renesansu, twórcy uznawanego za symbol wielowymiarowości.

W trakcie wykładu zastanowimy się wspólnie kim był Leonardo da Vinci, a  także przyjrzymy się domniemanym tajnym symbolom i kodom których badacze doszukują się w twórczości florentczyka. Dlaczego pisał lustrzanie i nie kończył swoich dzieł? Jakie tajemne symbole zostawił potomności? I czy Kod Leonarda da Vinci Dana Browna, to książka w której znajdziemy choć trochę faktów? To tylko niektóre pytania na jakie postaramy się odpowiedzieć podczas wykładu.

Wykład tradycyjnie poprowadzi Łukasz Wudarski, historyk i popularyzator sztuki, prowadzący telewizyjny program „Historia jednego obrazu” emitowanego w TV Toruń.

Wykład odbędzie się w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuk.

Wstęp bezpłatny, ale obowiązują wejściówki wydawane od 17 kwietnia w Dworze Artusa przez Biuro Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Skip to content