Tak brzmi miasto – edycja toruńska

Opublikowano: 9 października 2019 r.
Kategorie: Koncerty

„Tak Brzmi Toruń” to koncert finałowy wieńczący trwające, również w Toruniu, warsztaty i spotkania społecznościowe artystów i menedżerów muzycznych w ramach ogólnopolskiego projektu „Tak Brzmi Miasto. Inkubator”. 20 października na scenie klubu „Od Nowa” wystąpi 13 zespołów. Koncert poprowadzi Piotr Stelmach.

Koncert zorganizowany jest przez uczestników toruńskiej odsłony projektu będąc ich autorską inicjatywą, zrealizowaną samodzielnie. Zadania tego podjęli się Aleksandra Wiśniewska, Ewa Falkowska, Ola Góralska, Ewa Borowiec, Ula Kucharczyk i Kuba Niewiński. Będzie to koncert wyjątkowy, gdyż na dwóch scenach zaprezentuje się aż 13 zespołów. To różne style i gatunki muzyczne, dodatkowo do dyspozycji uczestników oddana będzie Strefa chilloutu którą poprowadzi Juliusz Pacek /Dj Funktion również uczestnik grupy toruńskiej. 

Tak Brzmi Miasto: Inkubator to pierwszy na polskim rynku, bezpłatny program wsparcia branży muzycznej przeznaczony dla artystów i zespołów samozarządzających się oraz menedżerów, który odbył się już w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, a teraz także w Toruniu. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, umiejętności i kontaktów, które pozwaląją lepiej funkcjonować na rynku muzycznym.

Pod opieką pięciu doświadczonych kuratorów i w gronie wyselekcjonowanych uczestników uczestnicy mogli pozan zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i menedżera.

Koncert finałowy Tak brzmi Miasto Toruń rozpocznie się 20 października o godzinie 16.00 w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Część dyskusyjna dobędzie się dzień wcześniej w kawiarni „Pers” o godzinie 18.00, wśród zaproszonych gości znajdą się: Zbigniew Krzywański , Michał Wiraszko oraz Tomek Kemot Nowakowski. 

Skip to content