Tak Brzmi Miasto. Inkubator – Akademia w Toruniu

Opublikowano: 26 lutego 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 25.03.2019 (poniedziałek), godz. 18:00 i inne terminy


Jesteś muzykiem, grasz lub śpiewasz w zespole, albo jako menedżer opiekujesz się jakąś grupą? Czujesz, że masz potencjał? Chcesz rozwijać swoją karierę, ale brakuje Ci wiedzy o rynku muzycznym i kontaktów? A może grasz już długo, ale czujesz, że czas spróbować w zupełnie nowy sposób?

Dołącz do pierwszego w Polsce inkubatora muzycznego – programu edukacyjnego Tak Brzmi Miasto: Inkubator, który będzie odbywał się w pięciu miastach Polski: Krakowie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Toruniu!

Warsztaty Tak Brzmi Miasto. Akademia w ramach programu  obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Każdy z kuratorów: Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet), Leszek Biolik, Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez), Daga Gregorowicz (DagaDana) specjalizuje się w nieco innych aspektach. Program inkubatora zakłada więc zajęcia „rotacyjne” tak, by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.
Dodatkowo, w każdym z miast przewidziane jest spotkanie z gościem specjalnym, który pogłębi wybrany temat, taki jak na przykład emisja muzyki w radio czy organizacja tras koncertowych.

Naszym kuratorem i Waszym przewodnikiem podczas Tak Brzmi Miasto. Akademia będzie Bartosz Stawiarz – menedżer muzyczny i animator kultury, który w branży muzycznej działa już od 10 lat. Od 6 lat jest menedżerem Wojtka Mazolewskiego i jego zespołów, z którymi odnosi sukcesy nie tylko w Polsce ale także zagranicą. Ostatni rok to znakomita passa Wojtek Mazolewski Quintet – m.in. koncerty na całym świecie oraz reedycja płyty „Polka”, która znalazła się jako pierwszy w historii polski album w zestawieniu 5 najlepszych płyt blues/jazz prestiżowego Downbeat Magazine. Bartosz był także pomysłodawcą i dyrektorem studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie.

➡ Harmonogram:

Warsztaty z kuratorem:
25.03
15.04 (gość: Leszek Biolik)
13.05 (gość: Agata Trafalska)
10.06 (gość: Paweł Hordejuk)
9.09 (gość: Daga Gregorowicz)
30.09 (gość specjalny)
21.10

Spotkania społecznościowe:
8.04
20.05
17.06
14.10

➡ Rekrutacja (czas na wysyłanie zgłoszeń) trwa do 15 lutego 2019 roku
➡ Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną do 25 lutego 2019 roku
➡ Start zajęć: marzec 2019 roku

Zapisy: www.takbrzmimiasto.pl/inkubator/rekrutacja

Tak Brzmi Miasto: Inkubator kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj „lotnej akademii biznesu muzycznego”, która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu.

Oprócz pracy z kuratorem, na uczestników Inkubatora czekają integrujące lokalną scenę muzyczną spotkania społecznościowe, indywidualne konsultacje kariery on-line i wiedza przekazywana przez pozostałych kuratorów i gości programu: uznanych muzyków, menedżerów muzycznych i dziennikarzy. Najlepsi z zakwalifikowanych wezmą udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Krakowie w sierpniu br., na którym pogłębią zagadnienia poznane na części warsztatowej. Uczestnicy projektu będą także mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju).

Program dla zakwalifikowanych uczestników jest bezpłatny pod warunkiem regularnego udziału w zajęciach (minimum 80 procent obecności).

Główny organizator: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Współpraca merytoryczna i promocyjna: Krakowska Scena Muzyczna
Partnerzy Główni i partnerzy odpowiedzialny za realizację programu w poszczególnych miastach: Kujawsko-Pomorskie, Katowice Miasto Ogrodów, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Songwriter Łódź Festiwal, Wydział Kultury Miasta Poznań, Kołorking Muzyczny, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Nie.Art
Partnerzy: Music Export Poland, składmuzyczny.pl, Centrum Kultury Dwór Artusa

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie

Skip to content