Tak Brzmi Miasto. Inkubator – warsztaty z Tomaszem Organkiem!

Opublikowano: 24 września 2019 r.
Kategorie: Spotkania

Fundacja Nie-Art zaprasza na kolejne spotkanie w ramach toruńskiej edycji ogólnopolskiego programu wsparcia branży muzycznej – Tak Brzmi Miasto: Inkubator, skierowanego do artystów i menadżerów. Jego celem jest dostarczenie umiejętności i kontaktów, które pozwolą uczestnikom lepiej funkcjonować na rynku muzycznym. Podczas cyklicznych spotkań, od marca br., pod opieką doświadczonych kuratorów wspólnie poznajemy zagadnienia związane z finansowymi, prawnymi, biznesowymi, medialnymi, produkcyjnymi oraz artystycznymi aspektami pracy zespołu i managera. Najbliższe spotkanie będzie okazją do podsumowania dotychczas przepracowanych tematów.

Mentorem warsztatów jest Bartosz Stawiarz (menedżer Wojtka Mazolewskiego), na zajęciach podejmujący temat roli managera muzycznego, którego zakres obowiązków, niezbędnych umiejętności i kwalifikacji jest od wielu lat niedookreślony.

W spotkaniach biorą udział także zaproszeni goście, którzy przekazują uczestnikom własne know how, opowiadają o swoich doświadczeniach w branży muzycznej, udzielają bezcennych rad i wskazówek, ale też – stanowią niezwykłą inspirację do dalszych działań dla początkujących artystów.

21 października takim gościem specjalnym będzie Tomasz Organek –  lider zespołu ØRGANEK, kompozytor, autor tekstów, powieściopisarz. Laureat wielu prestiżowych nagród m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nagrody Specjalnej Wysokich Obcasów, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz posiadaczem własnej Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd. Dyrektor muzyczny dwóch edycji Męskiego Grania (2016-2017).

W maju br. zadebiutował jako autor powieścią Teoria Opanowywania Trwogi (W.A.B.)

***

Koordynatorem programu w Toruniu jest Fundacja Nie-Art, Partnerem Głównym całości wydarzenia – Województwo Kujawsko-Pomorskie, które zapewnia dofinansowanie na jego realizację. 

***

 

Głównym organizatorem programu jest Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, za współpracę merytoryczną i promocyjną odpowiada fundacja Krakowska Scena Muzyczna.

 

Instytucje i koordynatorzy w miastach projektu: Łódzkie Centrum Wydarzeń, Katowice Miasto Ogrodów, Fundacja Nie-art oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Programowi partnerują: biuro Music Export Poland oraz festiwale i konferencje: Spring Break w Polsce, Nouvelle Prague i Colour Meeting w Czechach, Live at Heart w Skandynawii oraz Envol et Macadam w Kanadzie.

 

Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie, wspierany przez Music Export Poland.

Skip to content