Teatr – Muzyka – Ruch Warsztaty teatralne

Opublikowano: 13 lutego 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, 22-24.03.2019 r. (piątek-niedziela), godz. 16.00


ADRESACI: Osoby zainteresowane teatrem, teatrem ruchu, działaniami z pogranicza teatru i muzyki.

PROGRAM:

Wprowadzenie teoretyczne: ciało aktora w teatrze na przestrzeni wieków; metody pracy z aktorem, współczesne poszukiwania badawcze.

Wybór repertuaru i propozycje repertuarowe, wybór koncepcji inscenizacyjno-reżyserskiej, współpraca ze scenografem, dekoracje i kostiumy, metody i etapy pracy z aktorem, dobór obsady, siła i wyrazistość słowa w kreacji aktorskiej.

Pojęcia cielesności, potencjalnych możliwości ruchowych i ekspresyjnych ciała, wykorzystania ruchu świadomego i nieświadomego w  pracy twórczej. Przestrzeń teatralna: słabe i mocne punkty sceny, wzajemne ustawienie (relacje) aktorów i oddziaływanie na siebie nawzajem i przez to na widza.

Rola dźwięku i sposoby jego wykorzystania w przedstawieniu teatralnym, muzyka ciała, wykorzystanie dźwięku naturalnego  w widowisku, piosenka aktorska. W czasie zajęć uczestnicy pod kierunkiem prowadzącego stworzą oprawę muzyczną do wybranego fragmentu tekstu.

PROWADZĄCY:

Magdalena Jasińska – animatorka i teatrolożka. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Kierowniczka literacka Teatru „Baj Pomorski” (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu. Autorka książki Za parawanem Zaczarowanego Świata napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Jako animatorka kultury brała udział w wielu projektach edukacyjno-artystycznych, pracując z dziećmi i dorosłymi.

Erwin Regosz – muzyk, wokalista, kompozytor i autor tekstów, nauczyciel emisji głosu, główny specjalista ds. muzyki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną Prowadzi warsztaty wokalne, teatralno-muzyczne, dla instrumentalistów, muzykoterapii, muzyki ciała i dźwięku naturalnego oraz dla ludzi pracujących głosem. Jako nauczyciel emisji głosu współpracował m.in. z Elżbietą Zapendowską, Grażyną Łobaszewską, Ewą Kossak. Uczestnik wielu warsztatów i kursów, krajowych i międzynarodowych warsztatów związanych z emisją głosu i muzyką ciała. Juror Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, autor projektów Ja to mam szczęście i  Coś za coś współfinansowanego ze środków MKiDN i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, realizowanych w 2014, 2015 i 2017 r. przez toruński WOAK. Jest także współautorem kilku płyt z materiałem repertuarowym dla dzieci rekomendowanych przez MKiDN jako pomoce artystyczne dla uczniów i nauczycieli.

Krystian Wieczyński – aktor, mim, animator kultury. Od początku swojej działalności artystycznej związany jest z Teatrem Wiczy, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Wiczy. Bierze udział w działaniach artystycznych i pedagogiczno-artystycznych Teatru, współpracuje z twórcami artystycznego projektu edukacyjnego Instytut B61. Był również aktorem znanego na świecie, poznańskiego teatru Pawła Szkotaka Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, wspólnie z Marcinem Gładychem. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego II stopnia (za działalność kulturalną), Nagrody Prezydenta Miasta Torunia (za działalność na polu teatru), Flisaka Festiwalu Tofifest 2007 za działalność na polu propagowania filmu amatorskiego w regionie, Krawatu Kulturalnego Torunia 2011r. w dziedzinie film i teatr. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku młodzieżowego.

HARMONOGRAM:

piątek 22 marca 2019 r. w godz. 16.00-19.00

sobota 23 marca 2019 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)

niedziela 24 marca 2019 r. w godz. 9.00-15.00

Warsztaty obejmują 22 godz. dydaktyczne

KIEDY 22-24 marca 2019 r.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 15 marca 2019 r.

MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8

CENA 100 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Erwin Regosz

e-mail: erwin.regosz@woak.torun.pl

tel. 56 65 22 755

kom. 607 234 568

Skip to content