Teatralny rozruch w WOAKu

Opublikowano: 30 stycznia 2018 r.
Kategorie: Warsztaty

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, 10.02.2018, g. 9:00


Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-11 lat na cykl zajęć „Teatralny rozruch”, których uczestnicy będą poznawać różne formy teatru. Teatralny rozruch to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych ludzi zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu  z wyobraźnią i działaniach twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych.

Podczas lutowych zajęć szukać będziemy teatru w kuchni i kuchni w teatrze. Sprawdzimy czy sztućce mają głos. Zbudujemy orkiestrę i wybijać będziemy rytm do bitwy kuchennego stwora z wiatrakiem. Przedmioty codziennego użytku ożyją w naszych rękach. Prosimy o przyniesienie na zajęcia drewnianych łyżek, tarek i innych przyborów kuchennych

W programie:

Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków.

Prowadząca:

Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna. Specjalista ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Przez ponad pięć lat zdobywała doświadczenie w pracy jako nauczyciel-instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” w Warszawie. Współpracowała z teatrami amatorskimi z Torunia i Warszawy. Realizowała projekty teatralne mające finał na ulicach oraz deskach teatrów Torunia i Warszawy. Absolwentka historii na UMK, pedagogiki teatru przy Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW, a także Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dzieci i Młodzieży w PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu. Ukończyła również Policealne Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu.

Udział bezpłatny!!!

Zajęcia trwają dwie godziny lekcyjne z krótką przerwą (90 min)


„Teatralny rozruch”

Comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Teatr w kuchni, kuchnia w teatrze.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content