Tomasz Imienowski Trio – Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy

Opublikowano: 25 czerwca 2018 r.
Kategorie: Koncerty

 Scena na barce wiślane, 29.07.2018 (niedziela) godz. 20:00


Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie.

Dwór Artusa zaprasza na nadwiślańską scenę Barki, gdzie usłyszymy koncert Bułat Okudżawanajpiękniejsze pieśni i ballady. To jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory. Będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, O Wołodii Wysockim, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek.

Czekają nas wzruszenia, zaduma, uśmiechy, powroty do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy czyli Piotra Kajetana Matczuka, Artura Chyba, Tomasza Imienowskiego. Okudżawę znają jak nikt. W maju 2017roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem Krótka płyta o Okudżawie. To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko Modlitwa czy Puszkin, można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. Piosenkę o młodym huzarze w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Program wykonują:

Tomasz Imienowski gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz Cotton Wing. Współpracował również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA). Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną.

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej.

Artur Chyb – gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in.: Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach.

Skip to content