Toruński turniej w grę Mölkky – Eliminacje do mistrzostw Polski

Opublikowano: 7 sierpnia 2019 r.
Kategorie: Inne

Książnica Kopernikańska w Toruniu, ul. Słowackiego 8, 10.08.2019 (sobota), godz. 11.00


W sobotę, 10 sierpnia, gramy w Mölkky. To najpopularniejsza skandynawska gra outdoorowa (czyli na świeżym powietrzu). Jest prosta w obsłudze, dlatego grają w nią niemal wszyscy – wiek, płeć, stopień sprawności fizycznej nie mają większego znaczenia. Wystarczy celne oko, pewna ręka i odrobina szczęścia.

Rozgrywka przypomina skrzyżowanie kręgli z petanką. Zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, by przewrócić upatrzone wcześniej ponumerowane słupki. Wygrywa ten, kto uzbiera 50 punktów. Trzeba jednak uważać, bowiem przekroczenie tej liczby w końcówce gry, skutkuje zredukowaniem punktacji do 25.
Zobaczcie, jak łatwo gra się w Mölkky: https://www.youtube.com/watch?v=dOTjl7q0d3Q
W Mölkky można grać niemal wszędzie – indywidualnie lub w zespołach. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park lub żwirowa nawierzchnia.

Mölkky powstała kilkanaście lat temu w Finlandii. W krótkim czasie stała się światowym fenomenem. W wielu państwach rozgrywane są krajowe mistrzostwa, a w Finlandii corocznie także mistrzostwa świata.

Turniej organizowany w ogrodzie Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8) będzie miał charakter eliminacji do mistrzostw Polski. Nie graliście nigdy w Mölkky? Nie szkodzi; podczas Rodzinnego grania na trawie (również 10 sierpnia, od godz. 11 do 15) będzie okazja, żeby potrenować rzucanie drewnianym zbijakiem. Turniejowe zmagania rozpoczną się o godz. 15. Obowiązują zapisy: lk1@ksiaznica.torun.pl lub 609 014 557.

Skip to content