W magicznej krainie – bajka improwizowana – spektakl dla dzieci

Opublikowano: 24 czerwca 2019 r.
Kategorie: Spektakle

Centrum Kultury Dwór Artusa, 07.07.2019 (niedziela), godz. 16.00


Wnętrza Dworu Artusa na godzinę zamienią się w magiczną krainę, o której istnieniu jeszcze nikt nie wie. Stworzą ją aktorzy razem z małymi widzami. Dzieciaki, jak same mówią mają łby jak sklepy z pomysłami, więc o to kto pojawi się w nowej bajce zupełnie się nie martwimy. Ostatnio był zły ogr, gadające spodnie i czarodziej. Bywały też chodzące hot-dogi, złe księżniczki i gadające szczupaki. Improwizatorzy dbają o to, żeby szalone pomysły widowni ułożyć w piękną opowieść. Z pewnością dobro wygra ze złem i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

Występujący nie zapominają o tym, że na sali są rodzice i dziadkowie, dlatego przemycają w opowieści humor dla dorosłych. Każdemu należy się przecież godzina śmiechu!

Bujdy i Bajania oraz Trzy Słowa to stosunkowo młode formacje. Występują na scenie od dwóch lat odgrywając przedstawienia dla dorosłych jak i dla dzieci. Sztuki improwizowania uczyli się pod okiem instruktorek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obecnie doskonalą warsztat u boku najlepszych polskich improwizatorów. Występują w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, na scenie bydgoskiego Eljazzu oraz okazjonalnie na scenach w całym kraju. Tym razem przywędrowali do nas!

Zagrają improwizatorzy z grup Bujdy i Bajania i Trzy Słowa:

Ada Żurawska
Cezary Markiewicz
Jakub Dranicki

Zapraszamy dzieci od 4 do 11 roku życia. Cena biletu od osoby 12 zł.

Skip to content