W pierwszym rzędzie – „Arabski Sekret”

Opublikowano: 23 lutego 2018 r.
Kategorie: Spotkania

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, 7.03.2018, g. 17:00


Wojewódzki Ośrodek Kultury zaprasza na comiesięczne spotkania filmoznawcze – W pierwszy rzędzie. 7 marca o g. 17:00 w WOAKu gościć będzie Julia Groszek, reżyserka filmów dokumentalnych i podróżniczka. Podczas spotkania przewidziana jest też projekcja filmu. Wstęp wolny!

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

W marcu zapraszamy na projekcję niezwykłego, zrealizowanego z ogromną wrażliwością, bardzo aktualnego w dzisiejszym świecie filmu, pt. Arabski sekret. Trzydziestokilkuletni Kamil Filipek pragnie poznać swojego ojca, Ilhama Al Madafai – bliskowschodnią gwiazdę arabskiej muzyki folkowej. Ojciec i syn nigdy się wcześniej nie spotkali. Podróż, jaką bohater odbywa wraz z filmową ekipą, to jednocześnie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens życia, własne korzenie, kim jestem i jaką drogą podążam? Czy jeśli uda mu się zobaczyć z ojcem, to mu w tym pomoże? Arabski sekret to emocjonalna ballada o poszukiwaniu samego siebie, ukazana przez pryzmat dwóch światów i dwóch kultur. Kamil łączy je w sobie – wychowany w Polsce, w duszy czuje głęboki związek ze Wschodem.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką.

Julia Groszek – reżyserka filmów dokumentalnych, podróżniczka, magister nauk humanistycznych, absolwentka programu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy.

[fot. kadr z filmy „Arabski sekret”, reż. J. Groszek | materiały organizatora]

Skip to content