W pierwszym rzędzie w WOAKu

Opublikowano: 10 stycznia 2018 r.
Kategorie: Film

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, 17.01.2018, g. 17:00


W PIERWSZYM RZĘDZIE 

comiesięczne spotkania ze sztuką filmową 

Dookoła świata

Comiesięczne spotkania filmoznawcze w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury z cyklu W pierwszym rzędzie są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej.

Od nowego roku zapraszamy na nową serię projekcji filmowych, zatytułowaną Dookoła świata. Prezentować będziemy najlepsze filmy krótkometrażowe, realizowane przez twórców z całego świata. W styczniu zaprezentujemy kinematografię łotewską, węgierską oraz irańską.

 

Papa, reż. Valerijs Olehno, Łotwa, rok produkcji: 2015, czas trwania: 26 min. (najważniejsze nagrody: Najlepszy Film Krótkometrażowy, Najlepsza Reżyseria oraz Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy na Festiwalu Filmów Fabularnych na Węgrzech)

Największym pragnieniem Leonisa, który został zwolniony z więzienia, jest odzyskanie zaufania ukochanego syna. Okazuje się jednak, że dobre chęci to za mało. Na drodze między ojcem a synem stają nieoczekiwane przeszkody. Przepiękna historia o bezwarunkowej miłości, sile więzi i odpowiedzialności.

Finale, reż. Balázs Simonyi, Węgry, rok produkcji: 2011, czas trwania: 8 min. (najważniejsze nagrody: Złota Kijanka na Festiwalu Camerimage)

Pełna humoru, nakręcona w jednym ujęciu opowieść o dwóch eleganckich mężczyznach, którzy po krótkiej rozgrzewce w barze, ruszają w nocne miasto. Mają przed sobą ciężkie zadanie do wypełnienia.

While they were flying to the moon, reż. Borisa Simovic, Serbia, rok produkcji: 2015, czas trwania: 20 min. (najważniejsze nagrody: Najlepszy Film na HOLLYSHORTS FILM FESTIVAL w Hollywood, Najlepsza Reżyseria i Nagroda Publiczności na Ploiesti International Film Festival)

20 lipca 1969 r. Dzień, w którym Apollo 11 wylądował na Księżycu. Miasto jest opuszczone; wszyscy, jak zahipnotyzowani, oglądają transmisję telewizyjną. Jedynie ona i on zajęci są innymi sprawami.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content