W stronę Wisły

Opublikowano: 20 lutego 2019 r.
Kategorie: Warsztaty

Dom Kultury na Bydgoskim Przedmieściu, ul. Sienkiewicza 11, 01.03.2019 (piątek), godz. 17.00


Fundacja Wolna Wisła uzyskała grant Lokalnej Grupy Działania „Dla Miasta Torunia” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego dedykowany osobom w trudniejszej sytuacji społecznej (np. niskie dochody, pomoc społeczna – MOPR, pomoc żywnościowa, niepełnosprawność, niesamodzielność, problemy wychowawcze, seniorzy 65+ i inne).

Zapraszamy dzieci i seniorów na cotygodniowe zajęcia stolarsko-żeglarskie. Już od II połowy lutego pod okiem instruktorów będziecie mogli samodzielnie wykonać drewniane elementy wyposażenia tradycyjnych łodzi wiślanych – knagi, bloczki, kluzy i nauczyć się podstaw pracy w drewnie. Od kwietnia, kiedy zrobi się cieplej, z warsztatu będziemy częściej przenosić się na plac, by wykonane elementy zainstalować na drewnianych łodziach i przygotować je do zwodowania. Maj i czerwiec poświęcimy na wspólne rejsy wiślane połączone ze szkoleniem żeglarskim, a na koniec roku szkolnego popłyniemy na wiślaną wyprawę do Ciechocinka lub Nieszawy. Zajęcia w niewielkich grupach, w miłej atmosferze, z przerwą na herbatę oraz przekąskę. 

Kiedy? Cotygodniowe popołudniowe zajęcia w okresie luty-czerwiec 2019. Zajęcia odbywają się we wtorki od godz. 16 lub w piątki od godz. 17.

Gdzie? Dom Kultury na Bydgoskim Przedmieściu, ul. Sienkiewicza 11 – zajęcia warsztatowe, Przystań AZS ul. Popiełuszki – zajęcia wodne.

Cena: zajęcia nieodpłatne dla osób zakwalifikowanych, które nie uczestniczą w innym projekcie finansowanym przez Lokalną Grupę Działania „Dla Miasta Torunia”.

Zapraszamy dzieci, rodziców i dziadków na wspólne przeżycie flisackiej przygody!

Przygotuj dokumenty i wyślij lub doręcz na adres: Fundacja Wolna Wisła, ul. Rybaki 38, 87-100 Toruń, tel. 56 639 9778

Szczegółowe informacje i zgłoszenia: basonianka.pl

Skip to content