W weekend weź udział w plenerowym Kinie i spektaklach z okazji Dnia Dziecka!

Opublikowano: 29 maja 2020 r.
Kategorie: Film Spektakle

W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki w Toruniu. Uwaga! Wciąż obowiązuje rygor sanitarny, a w wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć tylko 150 osób. Na terenie wydarzenia obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Wstęp na sobotnie Kino Letnie jest bezpłatny, natomiast na niedzielne spektakle – w symbolicznej cenie 5 zł. Bilety do kupienia w dniu imprezy w kasie TOS w CKK Jordanki (przy al. Solidarności 1–3) w godz. 12:00–16:00.

W ramach konferencji Kancelarii Premiera Rady Ministrów z dn. 27 maja 2020 roku ogłoszony został czwarty etap znoszenia obostrzeń przeciwdziałających COVID-19. Od 30 maja możliwa jest organizacja zgromadzeń do 150 osób. Tym samym, przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa – możliwe jest przeprowadzenie pierwszych, plenerowych wydarzeń kulturalnych!

W sobotę – kino letnie

Wieczorową porą, w sobotę, 30 maja 2020 roku przy plenerowej scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki (na tyle budynku) obędzie się pierwszy pokaz kinowy w ramach Kina Letniego w Toruniu. Już o 21:30 wyświetlony zostanie najnowszy film w reżyserii Pedro Almodóvara „Ból i blask” z 2019 roku.

Film opowiada historię Salvadora Mallo (w tej roli Antonio Banderas), kultowego hiszpańskiego reżysera, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości. Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia.

Uwaga! Wstęp na pokaz jest bezpłatny, jednak obowiązuje limit miejsc. Obowiązuje kolejność wejścia. Wejście na teren Kina plenerowego będzie możliwe od godziny 20:30.

Kino Letnie w Toruniu to cykl plenerowych pokazów filmowych, który trwać będzie do końca sierpnia 2020 roku. W pierwszych tygodniach luzowania obostrzeń, gdy jeszcze duża część kin jest zamknięta, częstotliwość pokazów będzie większa. Więcej informacji już wkrótce.

Niedziela z seansem dla dzieci

W niedzielę, 31 maja 2020 roku, Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu dwukrotnie: o godz. 13:00 i 16:00 zaprezentuje przedstawienie dla najmłodszych, przygotowane specjalnie z okazji Dnia Dziecka. To pierwszy pokaz Teatru w przestrzeni publicznej od czasu wprowadzenia obostrzeń przeciwdziałających COVID-19!

Na deskach plenerowej sceny torunianie obejrzą spektakl familijny „Czerwony kapturek”. To adaptacja klasycznej baśni, którą wszyscy znają, ale czy lubią ją opowiadać? Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu daje szansę samym bohaterom opowiedzieć o swoim losie. Jaki mają oni stosunek do zdarzeń toczących się w baśni? Bo czy to przyjemnie jest, na przykład, zostać połkniętym przez Wilka i siedzieć długo w jego brzuchu, gdzie ciemno i brak telewizora? I czy Gajowy na pewno przyjdzie na czas?

Uwaga! Bilety w symbolicznej cenie 5 zł dostępne do kupienia bezpośrednio w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3) przed pokazami w godzinach 12:00–16:00. Pula wejściówek ograniczona. Przypominamy, że w budynku kasy może przebywać tylko jeden klient. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznego dystansu 2 metrów.

Wejście na teren imprezy na godzinę przed spektaklem, tj. od godz. 12:00 przed spektaklem o godz. 13:00 i od godz. 15:00 przed spektaklem o godz. 16:00.

Spektakl zapowiada działanie Sceny Letniej w Toruniu, która przy zachowaniu odpowiednich rygorów bezpieczeństwa działać będzie w okresie letnim. Więcej informacji już wkrótce.

Bardzo ważne! Zasady bezpieczeństwa podczas wydarzeń

Wciąż jednak należy pamiętać, że podczas wydarzeń w sobotę i niedziele obowiązywać będą zasady zgodne z wytycznymi:

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. W przypadku obowiązujących biletów, osoby bez ważnego biletu wstępu nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. Tym samym prosimy o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania do kasy, bądź przed wejściem na teren imprezy, prosimy o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, prosimy także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu, bądź spektaklu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego, a także podpisanie listy. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna. Dane osobowe będą przetwarzane tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

4) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, prosimy o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

5) Zakaz przesuwania krzeseł na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie krzesła będą dezynfekowane.

Poniżej pełen regulamin imprezy poniżej:

Scena Letnia — regulamin
Pobierz regulamin imprez

* * *

Organizatorem wydarzenia są Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage, Teatr Baj Pomorski oraz Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki.

Skip to content