Wakarecy Piano Duo – Dźwięki ze środka

Opublikowano: 8 stycznia 2019 r.
Kategorie: Koncerty

Centrum Kultury Dwór Artusa, 22.02.2019 (piątek), godz. 19.00


Wakarecy Piano Duo to uznany i nagradzany w kraju oraz za granicą duet fortepianowy. Pianistyczne małżeństwo Aleksandry Soboń-Wakarecy oraz Pawła Wakarecego wielokrotnie występowało również w Toruniu. Tym razem zaprezentuje słuchaczom nowy, elektryzujący program z muzyką na dwa fortepiany pt. Dźwięki ze środka.  Z tej okazji dzięki uprzejmości firmy Yamaha Music Poland w Sali Wielkiej Dworu Artusa zabrzmią dwa znakomite instrumenty.

Warto wspomnieć, że koncert będzie miał wyjątkową formę. Fortepiany będą ustawione naprzeciw siebie na środku Sali Wielkiej, tj. wśród publiczności. Dzięki temu można spodziewać się nieco innych niż zazwyczaj doznań muzycznych.

Dźwięk zawsze ma swoje źródło. W przypadku fortepianu wcale nie musi nim być uderzona młoteczkiem struna. Prawdziwy dźwięk fortepianu niosący za sobą muzykę pochodzić może wyłącznie z serca i wyobraźni wykonawców. Podczas koncertu Dźwięki ze środka będziemy mogli się przekonać, jak za sprawą wyobraźni Wakarecy Piano Duo dźwięk przybierze różne oblicza: nasyci się romantyczną pasją w Tańcach Symfonicznych Sergiusza Rachmaninowa, wznieci iberyjskie impresje Rapsodii Hiszpańskiej Maurice’a Ravela, czy zaskrzy się w niezliczonych kontrastach Sonaty na dwa fortepiany Francisa Poulenca.

Bilety · 20 zł – 30 zł
artus.torun.pl

Skip to content