Wernisaż wystawy „Czterdziesty wrzesień znowu nasz”

Opublikowano: 3 września 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Galeria Dworzec Zachodni, 14.09.2018 (piątek), godz. 19.00


Własne już odchowane dzieci, dzieci naszych krewnych i przyjaciół, od dawna nie widziane dzieci sąsiadów, dzieci, które kochamy i których jeszcze nie znamy; dzisiaj nas nie interesują.

Za to dojrzała już młodość, którą jak mniemamy, czytelnie odsłania wystawa absolwentów Wydziału Sztuk Pięknych UMK z roku 1978, wydaje się nam szczególnie zajmująca. Znamy, bowiem, nasze wzajemne talenty już od czterdziestu lat, ale rozrzuceni po świecie i z upływem czasu straciliśmy wgląd w życie uczelnianych przyjaciół. Tym bardziej, że pokręcone ścieżki sukcesów i porażek ciągle nas od siebie oddalały; a to prace społeczne, a to braki w budżecie albo nadwyżki, które należy rozdysponować, albo dalekie podróże, plenery, pilne zamówienia, zastępstwo szefa, opieka nad kotem, podkucie konia i wiele innych powodów,
dla których rozluźniły się przyjacielskie więzy.

Z tym większą satysfakcją odkrywamy, że mimo odmiennych losów nadal łączy nas wyniesiony ze studiów kult dla sztuki tworzenia. Zatem, w klubie o ważnym dla nas imieniu „OD NOWA”, otwieramy wystawę „Czterdziesty wrzesień znowu nasz…” i oddajemy pod osąd nasze dzisiejsze kreatywne oblicza, licząc na to, że skromność prezentacji spotka się z wyrozumiałością zwiedzających wystawę.

Skip to content