Wernisaż wystawy malarstwa Magdaleny Chomiak „Witryny Sklepowe”

Opublikowano: 3 listopada 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki – OD NOWA, 07.11.2018 (środa), godz. 19.00


Magdalena Chomiak w 2013 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej. Obecnie kontynuuje kształcenie na stopniu doktoranckim w zakresie sztuk pięknych. Zgromadzone na wystawie obrazy, pochodzące z cyklu „Witryny sklepowe” odnoszą się do współczesnej mody na wszystko, co nowe, atrakcyjne, popularne.

Prace są próbą komentarza wobec wykreowanego, sztucznego świata, który nas otacza. Inspirując się wystawami sklepowymi znanych firm odzieżowych oraz manekinami, Magdalena Chomiak dążyła do stworzenia oryginalnych, osobistych obrazów, odnoszących się do współczesnego konsumpcjonizmu. Centra handlowe, luksusowe sklepy zachęcają swoich klientów do nabywania kolejnych rzeczy, ubrań, rekwizytów codzienności. Wystawy sklepowe są pociągające, barwne, nowoczesne. Tworzą świat iluzji.

Obrazy wykonane w technice akrylu na płótnie są komentarzem wobec współczesnego materializmu, kultu młodości, jak też ujednolicenia społeczeństwa. Prace cechują się uproszczoną, syntetyczną formą, wąską, chłodną gamą kolorystyczną. Oszczędność gestu malarskiego służy podkreśleniu najistotniejszych elementów w obrazie.

Skip to content