Wieczory pełne emocji w Dworze Artusa

Opublikowano: 8 października 2019 r.
Kategorie: Festiwale

Wernisaż wystawy „Kujawsko-Pomorskie Press Foto” zainauguruje tegoroczną edycję Artus Festival 2019. Od godziny 18.30 w Galerii Artus będzie można podziwiać prace fotografów, których dzieła ukazują piękno regionu. Festiwal, podczas którego odbędzie się wiele warsztatów, spotkań i koncertów, zakończy się 24 listopada. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.

Wystawie fotografii towarzyszyć będzie katalog pokonkursowy „Kujawsko-Pomorskie Press Foto”.  Zdjęcia będzie można obejrzeć w dniach 8-29 października w Galerii Artus, od poniedziałku do niedzieli w godz. 11.00-18.00 oraz podczas imprez. Od 25-29 października wystawa dostępna będzie również na Rynku Staromiejskim. Oprócz pięknych zdjęć, do dyspozycji torunian, oddana została oferta warsztatów i spotkań. Jeszcze do końca października, uczestnicy będą mogli poznać tajniki sprzętu DJ-owskiego podczas warsztatów ART-LAB.  Warsztaty odbędą się: 12.10, 19.10, 26.10 i 23.11.

Cykl spotkań z gwiazdami zapoczątkuje Katarzyna Pakosińska. 30 października o godzinie 18.30 znana artystka kabaretowa, dziennikarka i aktorka opowie o swoich życiu pełnym muzyki oraz gruzińskich podróży. Kolejne aktorskie spotkania odbędą się 3 listopada z Romą Gąsiorowską oraz 18 listopada z Jackiem Braciakiem.


Bezpłatne wejściówki na część wydarzeń można odbierać od 4 października w kasie Dworu Artusa oraz na stronie artus.torun.pl. 

Na niektóre kulturalne przyjemności będzie trzeba jednak przeznaczyć część osobistych funduszy.  Bez wątpienia największym wydarzeniem będzie występ BASI – królowej smooth jazzu. Rozpoznawalna na całym świecie artystka promować będzie swój ostatni album Butterflies. Wydarzenie już teraz elektryzuje fanów dobrej muzyki w całej Polsce. Dodatkowo, dla kochających klasykę wystąpi Aleksander Dębicz, który na nowo zinterpretuje twórczość Bacha, miłośników jazzu zaskoczy Wojtek Mazolewski Quintet i zespół Mitch&Mitch, a zwolenników poezji śpiewanej rozbawi Piotr Bukartyk. Dla tych, którzy kochają alternatywę przygotowano weekend show-casów, koncert Sorry Boys i Agaty Karczewskiej, a przede wszystkim występ islandzkiej wokalistki Sóley. Ta niezwykle popularna w całej Europie artystka po raz pierwszy wystąpi w Toruniu, prezentując swoją przepojoną eteryczną nostalgią muzykę.

W tym roku na widzów czekać również będzie spektakl teatralny w doborowej obsadzie. W kultowym Kwartecie Bogusława Schaeffera zobaczymy: Andrzeja Grabowskiego, Jana Frycza, Jana Peszka, Mikołaja Grabowskiego.

Patronem festiwalu jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Więcej informacji o wydarzeniach i biletach na poszczególne koncerty [tutaj].

  

Skip to content