Wiesław Haładaj – wystawa
Opublikowano: 12 lutego 2018 r.Kategorie: Wystawy
Dom Muz, ul. Podmurna, 02.03.2018, g. 18:00
Dom Muz zaprasza na wystawę niezwykłych prac Wiesława Haładaja. Wernisaż wystawy już 2 marca o godzinie 18:00.
Wiesław Haładaj
Urodzony w 1959 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Studia w P.W.S.S.P. w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w 1984 r. w Pracowni Wklęsłodruku. Twórczość w zakresie grafiki, malarstwa, rysunku.
Członek jury nagród na 14th International Print Biennial w Warnie w 2007, 7th Ural International Print Triennial w Ufie (2013), 1st International Students Drawing Triennial w Katowicach (2014). Członek AMIGRAV International Association of Engravers.
adres: ul. Sczanieckiej 25 m. 13, 93-342 Łódź
Tel. kom. 694 42 62 82
e-mail: whaladaj@tlen.pl
strona: www.whaladaj.freewebweb.com
23 wystawy indywidualne w Łodzi, Warszawie, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Kaliszu, Krakowie, Toruniu, Warnie, Edmonton, Quebecu, Berlinie, Montrealu, Trois-Rivieres.
25 międzynarodowych nagród, wyróżnień, nominacji w tym najważniejsze:
1998 – I nagroda na International Print Triennial w Kanagawa (Japonia),
2004 – Grand Prix na 6th Bharat Bhavan International Biennial of Print Arts
Exhibition w Bhopalu (Indie)
2004 – Grand Prix na International Ural Print Triennial w Ufie (Rosja)
2005 – Grand Prix na 13th International Print Biennial w Warnie (Bułgaria)
Udział w około 250 międzynarodowych wystawach zbiorowych w min. Krakowie, Łodzi, Kochi, Tokio, Kanagawie, Bangkoku, Taichung, Macao, Trois-Rivieres, Beijing, Warnie, Lipsku, Nowym Jorku, Filadelfii, Shenzen, Uzicach, Duoro, Sarcelles, Alijo, Wallsee, Bopalu, Ufie, Madrycie, Nismes, Penang, Chamalieres, Vancouver, Jingdezhen, Xativa, Saint Louis, Ottawie, Ferrol, Kremonie, Ploiesti, Bietigheim-Bissingen, Nowosybirsku, Le Locle, Fortaleza, Bitoli, Locri, Rochester, Seulu, Lafayette, Aguascalientes, Brukseli, Kunming City, Cluj-Napoca, Borken, Calgary, Ville-Marie.
Prace w zbiorach:
Gabinetu Rycin Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteki Miejskiej w Łodzi, Biblioteki Uniwersyteckiej w Łodzi, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,
Biura Wystwa Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim, Kunstmuseum w Frederikshavn, Musee Du Petit Format w Couvin, Prefectural Gallery in Kanagawa, Del Bello Gallery w Toronto, Mercer Gallery w Rochester, Excellent Center for Art and Culture w Grover Beach, Museum of Instant Images w Beckershagen, Florean Museum w Baia Mare, Rosenthal Gallery w Fayetteville, Prints Cabinet of The Civic Museum w Kremonie, Stadtische Galerie w Bietigheim-Bissingen, Ino-cho Paper Museum w Kochi, Museum, Institute and Gallery w Bitoli, Taiwan National Museum of Art w Taichung, State Museum on Majdanek w Lublinie, Roopankar Museum of Fine Arts, Bharat Bhavan w Bopalu, Nesterov Art Museum w Ufie,
Tama Art University Museum w Tokio, Sanbao Ceramic Art Institute w Jingdezhen, Camara Municipal De Alijo w Alijo, Guanlan Museum w Shenzhen, Cabildo de La Palma, Biblioteca Nacional de Espana w Madrid, Purdue University Galleries w West Lafayette oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
[fot. materiały organizatora]