Wiosenne księżniczki w Domu Muz

Opublikowano: 3 kwietnia 2018 r.
Kategorie: Wystawy

Dom Muz, ul. Poznańska 52, 12.04.2018, g. 18:00


Na nowej wystawie w Domu Muz na Poznańskiej, z całą pewnością doświadczą nie tylko piękna, ale także prawdziwej wiosny! „Spring Princesses” to druga z czterech wystaw Laury Trawińskiej, która fotografuje kobiety jako różne oblicza pór roku. Wernisaż wiosennej wystawy już 12 kwietnia o godzinie 18:00.

Dom Muz na ul. Poznańskiej 52 zaprasza na otwarcie wystawy, która jest drugą odsłoną projektu fotograficznego „Kobieta. Cztery pory roku”. Autorka – Laura Trawińska celowo do współpracy w projekcie zaprosiła osoby spoza świata mody, kobiety nie zajmujące się modelingiem, dziewczyny i kobiety, które spotykamy na co dzień: „Większość z nas – jak zauważa autorka prac- w codziennej rzeczywistości dnia zapomina dostrzec w sobie piękno. Prawdziwe piękno, które jest w każdym człowieku. Piękno, które nie jedno ma oblicze. Na wiosnę, wraz z moimi Spring Princesses, na nowo odkryjmy siebie. Niech każda na wiosnę poczuje się księżniczką!”

Laura Trawińska – z wykształcenia socjolog, doktorantka na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Doktoranckich w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych przy Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień współpracuje z Gazetą Wyborczą jako fotoreporterka, jej zdjęcia publikowane są zarówno w wydaniu internetowym, jak i w druku, kilkukrotnie tworzyła okładki do Magazynu. Autorka kalendarzy, m.in. kalendarza sportowego dla Pomorzanin Toruń oraz dla Hospicjum Nadzieja. W grudniu 2017 roku w Toruniu miała miejsce jej autorska wystawa portretów kobiecych „Winter Queens / Zimowe Królowe”, która była otwarciem cyklu

„Kobieta. Cztery pory roku”.

Wydarzenie finansowane ze środków Toruńskiej Agendy Kulturalnej w ramach projektu Mikrowsparcie.

Wystawa czynna do 26.04.2018, wstęp wolny


[fot. materiały organizatora]

Skip to content