Muzeum Etnograficzne przygotowało internetowe serwisy, w których zobaczyć można specjalne materiały i treści. W formie do obejrzenia, wysłuchania lub przeczytania bez wychodzenia z domu.
Na stronie dostępne są spacery wirtualne, dzięki którym zdalnie odwiedzić można: Park Etnograficzny w Toruniu, Park Etnograficzny w Kaszczorku, a także muzealną wystawę stałą „Tajemnice codzienności. Kultura ludowa i jej pogranicza od Kujaw do Bałtyku (1850-1950)”. Spacery dostępne są pod adresem www.etnomuzeum.pl/wirtualny- spacer i obsługiwane są również przez urządzenia mobilne.
Na muzealnych profilach w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i Twitterze) trwa cykl #AnatomiaMuzeum, w ramach którego udostępniana jest wystawa czasowa „Anatomia muzeum. 60 lat Muzeum Etnograficznego w Toruniu”. Katalog ekspozycji powstałej w roku jubileuszu i pokazującej działanie muzeum typu etnograficznego jest do bezpłatnego pobrania na stronie www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa.
Zobaczyć można również wirtualną wystawę rzeźb Józefa Soboty (1895-1979) artysty ludowego ze wsi Regut zakupionych do zbiorów Muzeum Etnograficznego i udostępnionych na dedykowanej projektowi podstronie w 2019 r. (www.etnomuzeum.pl/kolekcja-rzezb-jozefa-soboty).
W okresie przedświątecznym w na serwisach pojawią się materiały związane ze zwyczajami wielkanocnymi, tworzeniem palm i zdobieniem pisanek, a także tradycjami kulinarnymi.
[fot. materiały organizatora]