Wirtuozi klasyki w Dworze

Opublikowano: 21 marca 2018 r.
Kategorie: Koncerty

Dwór Artusa, 5.04.2018, g. 18:30


Po raz pierwszy w tym roku w Dworze Artusa odbędzie się koncert z cyklu Wirtuozi Klasyki. Tym razem na Sali Wielkiej będą rozbrzmiewać kompozycje Beethovena, Mozarta i Schuberta, a także naszych polskich kompozytorów. Z wykonaniem dzieł tych znanych twórców zmierzą się utalentowani muzycy: Klaudia Kowacz (skrzypce), Tomasz Mrowiński (altówka), Alicja Różycka(wiolonczela), Ewa Sarwińska (fortepian).

W programie koncertu:

  • Johan Halvorsen, Passacaglia
  • Ludwig van Beethoven, Duet na parę okularów obligato
  • Franciszek Schubert, Sonata Arpeggione
  • A. Mozart, Kwartet fortepianowy g-moll
  • Rafał Kłoczko, Tarantella
  • Magdalena Cynk, Tango

Koncert poprowadzi – Magdalena Cynk-Mikołajewska

Klaudia Kowacz – w 2017 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Konstantego Andrzeja Kulki. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów, m.in. zdobyła II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Premio Citta di Padova w Padwie (Włochy) w czerwcu 2016. Poza tym była nominowana do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Nadzieja Artystyczna Roku oraz do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska Młody Twórca Kultury. W swoim życiu współpracowała już z wieloma orkiestrami jak orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Cappella Gedanensis, orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej czy Bałtyckiej Filharmonii Młodych.

Tomasz Mrowiński – to utalentowany człowiek urodzony w Bydgoszczy. Uzyskał dyplom licencjata skrzypiec na gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, a studia magisterskie kontynuował  w klasie altówki pod okiem dr. B. Maliszewskiego. Współpracował z uznanymi polskimi orkiestrami m.in Capellą Bydgostiensis, orkiestrą Collegium f, Hanseatica Chamber Orchestra, Orkiestrą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku i Cappella Gedanensis, oraz z muzykami światowej klasy jak Giuliamo Carmignola (Włochy) czy Zbigniewem Pilch.

Alicja Różycka – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli prof. K. Sperskiego i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na specjalności teoria muzyki. W roku 2015 uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Gdańsku. Regularnie współpracuje z wieloma instytucjami i orkiestrami, występowała jako solistka m.in. w  Filharmonii Bałtyckiej. W 2012 roku wraz z triem została finalistką VI Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku. Od 2012 roku pedagog wiolonczeli i zespołów kameralnych w Szkole Muzycznej I st. w Chojnicach, a także prowadzi warsztaty muzyczne dla młodych muzyków.

Ewa Sarwińska-Kowalczyk – laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych, niejednokrotnie występowała z orkiestrą jako solistka. Podczas studiów zainicjowała założenie kwartetu fortepianowego Akme Piano Quartet, który zdobyła wiele nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą, m.in. na Międzynarodowym Konkursie Kameralnym w Bułgarii, Białorusi, Rosji i Gdańsku. Podczas studiów w Gdańskiej Akademii Muzycznej rozpoczęła działalność dydaktyczną, gdzie obecnie prowadzi zespoły kameralne oraz jest akompaniatorem.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content