Włoski spektakl na Festiwalu Teatrów Ulicznych i konkurs fotograficzny!

Opublikowano: 13 lipca 2018 r.
Kategorie: Festiwale

Toruńska Agenda Kulturalna, czerwiec – wrzesień


  1. Zjawiskowe machiny w ruchu połączone z barwnymi strojami i olśniewającym teatrem gestu – spektakl „Cafe Eurøpa”, który torunianie będą mogli zobaczyć już 14 i 15 lipca w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych zapowiada się na nie lada widowisko! Dodatkową zachętą do wybrania się na spektakl jest fakt, że wraz z wydarzeniem rusza konkurs fotograficzny „Teatry Uliczne w obiektywie”, który trwać będzie do 24 września 2018 r. Do wygrania atrakcyjne nagrody – aparaty Fujifilm Instax Mini 90 pozwalające natychmiast wywołać zrobione zdjęcia!


„Cafe Eurøpa” to drugi spektakl w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Teatrów Ulicznych. Niezwykłe widowisko wprost z Włoch zaprezentuje grupa Ondadurto Teatro, już w ten weekend, w sobotę 14 lipca o godz. 22:00 i w niedzielę 15 lipca o godz. 21:30 przy parkingu Areny Toruń. Działania tej grupy teatralnej oscylują głównie wokół teatru fizycznego, sztuki cyrkowej oraz teatru gestu – spodziewać się więc można nie lada widowiska!

Spektaklem „Cafe Eurøpa”, teatr Ondadurto czerpie przyjemność z wyśmiewania się z przywar i hipokryzji ludzkości. Luźno oparty na arcydziele kinowym „Dogville” Larsa von Triera i tragikomicznej sztuce „Wizyta starszej pani” Friedricha Dürrenmatta, „Cafe Eurøpa” jest alegorią nowoczesnego społeczeństwa, groteskową opowieścią, w której do rzeczywistości przenika poezja, a do świata snów – okrucieństwo codziennego życia. Z uwielbieniem dla paradoksu i prowokacji, spektakl tropi zepsucie ludzkiej natury. Będzie to zatem doskonałe widowisko zarówno w warstwie

Weź udział w konkursie fotograficznym „Teatry Uliczne w obiektywie”!

Niezwykłe akrobacje, zachwycające scenografie, emocjonujące efekty specjalne oraz pełne humoru i refleksji występy artystów z całego świata w sąsiedztwie niezwykłej architektury toruńskiej starówki i jej okolic. Trwa kolejna edycja Festiwalu Teatrów Ulicznych – pełna kolorów, dynamizmu i wspaniałych wrażeń. Emocji, które z całą pewnością warto uchwycić! Pierwsza okazja ku temu już w ten weekend 14 i 15 lipca podczas spektaklu „Cafe Eurøpa” włoskiej grupy Ondadurto Teatro!

Toruńską Agenda Kulturalna zachęca do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod nazwą „Teatry Uliczne w obiektywie”. Wystarczy, że podczas jednego ze spektakli w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych uczestnik zrobi zdjęcie i prześle je na adres konkurs@tak.torun.pl! Autorzy trzech najlepszych zdjęć otrzymają nagrodę specjalną – aparat Fujifilm Instax Mini 90. Dodatkowo wyróżnione zostaną trzy zdjęcia, a ich autorzy otrzymają nagrody w postaci gadżetów Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Swoje zgłoszenia można przesyłać do 24 września 2018 r.

Do wygrania jeden z trzech aparatów Fujifilm Instax Mini 90 – to stylowy sprzęt, który oferuje zaawansowane funkcje z aparatów cyfrowych, takie jak tryb naświetlania bulb, podwójną ekspozycję czy tryb makro i opcję błysku dopełniającego. Tym samym aparat jest swoistym specjalistą w dziedzinie aparatów fotografii natychmiastowej, które po zrobieniu zdjęcia, natychmiast je wywołuje. Dzięki Fujifilm Instax Mini 90 można cieszyć się fotografia od razu po jej wykonaniu!

Podstawowe zasady

  1. Fotografie należy wysyłać pod adres konkurs@tak.torun.pl w terminie do 24 września 2018 roku z dopiskiem „Teatry Uliczne w obiektywie”.
  2. Zdjęcia powinny być przesyłane w oryginalnej rozdzielczości, bez podpisu na zdjęciu czy jakiegokolwiek znaku wodnego, wraz z dołączonymi danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon).
  3. W przypadku dużej objętości przesyłanych plików zdjęcia należy załadować na zewnętrzny serwer plików z możliwością ich pobrania (np. Dropbox, Google Drive, OneDrive, WeTransfer), a na adres konkursowy wraz z niezbędnymi danymi przesłać jedynie adres umożliwiający pobranie zdjęć zgłoszonych w konkursie.
  4. W konkursie można zgłosić dowolną ilość zdjęć z każdego spektaklu w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, niemniej w ramach jednego zgłoszenia należy wysłać jedno zdjęcie.

<< ZOBACZ REGULAMIN KONKURSU >>

 ***

Sponsorem Festiwalu Teatrów Ulicznych  jest dostawca ciepła dla Miasta Torunia — spółka PGE Toruń należąca do grupy PGE Energia Ciepła. Partnerem wydarzenia jest Włoski Instytut Kultury w Warszawie. Wydarzenia współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń. Wydarzenia współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

[fot. materiały organizatora]

Skip to content