Wokalista The Animals and Friends w ramach #TAKzostanwdomu

Opublikowano: 26 marca 2020 r.
Kategorie: Inne Koncerty Warsztaty

Toruńska Agenda Kulturalna w ramach akcji #TAKzostanwdomu zachęca do pozostania w domach i korzystania z kultury w wersji on-line. Na stronie projektu dostępna jest już pierwsza retransmisja niepublikowanego nigdzie wcześniej koncertu zarejestrowanego w ramach Sceny na Wiśle w 2019 r. Warto więc przygotować dobre słuchawki  i włączyć występ Danny’ego Handley’a, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wszelka działalność instytucji kultury zostaje tymczasowo zawieszona. Nie oznacza to jednak, że zawieszona została kultura, bo ta żyje w… sieci! Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia najlepiej pozostać w domu. Toruńska Agenda Kulturalna radzi zatem #TAKzostanwdomu i korzystaj z kultury w wersji on-line!

Danny Handley w ramach #TAKzostanwdomu

Już od dzisiaj na stronie tak.torun.pl/TAKzostanwdomu dostępna jest pierwsza z retransmisji koncertów zarejestrowanych w ramach Sceny Letniej. Niepublikowany wcześniej zapis koncertu w doskonałej jakości, to niemal godzina wyjątkowego występu zagranicznego artysty – Danny’ego Handley’a – brytyjskiego muzyka, wokalisty i gitarzysty The Animals and Friends.

Danny Handley to znakomity brytyjski muzyk najbardziej znany z roli gitarzysty w zespołach Animals & Friends i Natural Born Swingers Richa Lee. Muzyk od najmłodszych lat pasjonuje się Beatlesami, Elvisem Presleyem i Chuckiem Berry. W wieku 11 lat kupił swoją pierwszą gitarę – egzemplarz Gibson Les Paul, a już w wieku 13 lat dał pierwsze koncerty. W sierpniu 2009 roku zastąpił w Animals & Friends  Johna Williamsona, który złamał ramię. Pod wrażeniem jego występu, zespół zatrudnił go do swojej trasy w Szkocji. Dwa lata później, we wrześniu 2011 roku Danny na dobre dołączył do grupy.

Koncert podczas Sceny Letniej na Wiśle został zarejestrowany 10 sierpnia 2019 r. Zapis występu nie był wcześniej upubliczniany, zatem torunianie, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w koncercie na żywo, dzięki uprzejmości artystów będą mogli usłyszeć go po raz pierwszy!

Warsztaty edukacyjne, ciekawostki i koncerty

Zapis koncertu Danny’ego Handley’a w ramach projektu #TAKzostanwdomu to tylko jedna z atrakcji online, przygotowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną. Już niedługo udostępnione zostaną kolejne retransmisje koncertów, ciekawostki, quizy czy zdalne warsztaty edukacyjne. W ramach tych ostatnich odbędą się internetowe lekcje fotograficzne z Leną Paracką-Werner, warsztaty taneczne czy muzyczne zajęcia.

Aby być na bieżąco z kolejnymi działaniami w ramach akcji #TAKzostanwdomu polecamy śledzić stronę internetową projektu, a także fanpage Toruńskiej Agendy Kulturalnej na Facebooku i konto na Instagramie.

* * *

Koordynatorem akcji są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

* * *

 

Skip to content