11. Święto Bydgoskiego Przedmieścia

Opublikowano: 1 czerwca 2020 r.

Data i czas
29 sierpnia 2020 r. (sobota) – 30 sierpnia 2020 r. (niedziela)
09:00–18:00

Lokalizacja
Domkultury! (ul. Sienkiewicza 11)

Kategorie
InneSpotkaniaWarsztaty

Organizator
DomuKultury! Bydgoskie Przedmieście

Wczytuję mapę...

W tym roku sąsiedzkie Święto Bydgoskiego Przedmieścia odbędzie się w ostatni weekend wakacji. A zatem – z wiadomych względów – później niż miało to miejsce do tej pory. Szczegóły będą pojawiać się wraz z rozwojem sytuacji. Niemniej już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków Dzielnicy do wspólnego świętowania!

Jak co roku, idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach, zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców – do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, społeczność Torunia – do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

Organizatorami Święta są mieszkańcy, miłośnicy i sympatycy Bydgoskiego Przedmieścia, osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, firmy i grupy nieformalne. Każdy może zgłosić do programu swoje wydarzenie, do czego już wkrótce będziemy wszystkich zachęcać!

Początek ŚBP to pomysł na „Dzień sąsiada”, który chciało zorganizować Stowarzyszenie Inicjatyw Niemożliwych Motyka. Przy współpracy ze Stowarzyszenie Bydgoskie Przedmieście udało się zorganizować pierwszą edycję „Święta”, a następnie uczynić z niego doroczną tradycję. Od kilku lat koordynacją wydarzenia zajmuje się Domkultury_BYDGOSKIE Przedmieście, pełniąc rolę pośrednika, punktu wymiany informacji i wspierając inicjatywę organizacyjnie i komunikacyjnie.

Skip to content