Opublikowano: 23 listopada 2021 r.

Data i czas
22 listopada 2021 r. (poniedziałek) – 17 grudnia 2021 r. (piątek)
10:00–18:00

Kategorie
Wystawy

Mapa niedostępna

Urodzony w 1951 roku. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki w pracowni prof. Marii Pokorskiej uzyskał w 1986 roku. Podczas studiów pod kierownictwem prof. Andrzeja Wojciechowskiego wraz z grupą studentów Wydziału Sztuk Pięknych, prowadził zajęcia plastyczne z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.
Były to jedne z pierwszych, zorganizowanych zajęć terapeutycznych, a wyniku ich kontynuacji powstała Pracownia Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Toruniu.

Po studiach uczestniczył w niezależnym ruchu artystycznym w Przemyślu: współorganizował Wystawy Niezależne w 1986 i 1987 roku, współredagował pisma artystyczno-literackie „Strych Kulturalny” i „Spojrzenia Przemyskie” oraz był jednym z założycieli Przemyskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Po powrocie do Torunia, w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej i Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych stworzył w 1993 roku pracownię grafiki warsztatowej.

W latach 1996-2003 prowadził zajęcia dydaktyczne ze studentami w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z przedmiotu „Terapia przez twórczość” oraz „Terapeutyczna pracownia grafiki”. W okresie od 1995 do 2000, współpracował z Działem Wydawnictw Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, wykonując projekty graficzne do publikacji naukowych. Od 1993 roku był też współorganizatorem kilkudziesięciu wystaw twórczości plastycznej osób niepełnosprawnych w kraju i zagranicą. Obecnie pracuje jako terapeuta w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Toruniu. Uczestniczył w wielu wystawach prezentując własną twórczość, jedną z ostatnich była wystawa pt. „Znaki Apokalipsy” prezentowana latem 2020 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

 

Skip to content