13. Święto Bydgoskiego Przedmieścia

Opublikowano: 9 sierpnia 2022 r.

Data i czas
20 sierpnia 2022 r. (sobota) – 21 sierpnia 2022 r. (niedziela)
Całodniowe

Kategorie
SpotkaniaWarsztaty

Organizator
DomuKultury! Bydgoskie Przedmieście

Mapa niedostępna

ŚWIĘTO BYDGOSKIEGO PRZEDMIEŚCIA 2022
Mieszkańcy zabytkowej toruńskiej dzielnicy już po raz 13-ty organizują Święto Bydgoskiego Przedmieścia. Najbliższa edycja imprezy odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia. Warto zapisać sobie tę datę – to będzie intensywny i pełen wrażeń weekend.
Jako kulminację kilkudziesięciu wydarzeń w urokliwych zakątkach dzielnicy zaplanowano koncert zespołu Małe Instrumenty w amfiteatrze Parku Miejskiego oraz tradycyjne sąsiedzkie ucztowanie przed Domemkultury! przy ul. Sienkiewicza 11. Na uczestników czekają również inne występy artystyczne, w tym ulubieńców dzieci – Teatru Pomarańczowy Cylinder, a także, między innymi, warsztaty, pchli targ, ubraniowa wymianka i instalacje artystyczne.
Czy trzynastka to zwiastun pecha? Nie ma takiej możliwości! Mieszkańcy, miłośnicy i sympatycy dzielnicy, a także działające na jej terenie instytucje, organizacje pozarządowe i małe biznesy szykują na Święto działania i inicjatywy dla wszystkich, niezależnie od wieku. Wydarzenia będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a część z nich zostanie przetłumaczona na język ukraiński. To trzeci rok, kiedy na realizację sąsiedzkiej celebracji udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu wszystkie wydarzenia są nieodpłatne.
>>> Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”
>>> Zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń
Skip to content