14. PLASTER | Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej / International Festival of Graphic Design

Opublikowano: 25 kwietnia 2023 r.

Data i czas
12 maja 2023 r. (piątek)
19:00–21:00

Lokalizacja
CSW „Znaki Czasu” (ul. Wały gen. Sikorskiego 13)

Kategorie
Wystawy

Organizator
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Wczytuję mapę...

Wernisaż festiwalowych wystaw: 12 maja 2023, godz. 19.00
Kurator festiwalu: Krzysztof Białowicz
Tegoroczna edycja międzynarodowego festiwalu grafiki projektowej 14. Plaster będzie miała charakter tematyczny. Poświęcona zostanie sztuce projektowania graficznego bazującej na materiale fotograficznym – wykorzystującej jego fragmenty w formie kolażu, bądź traktującej go jako główny składnik kompozycji. Ten kierunek poszukiwań twórczych wynika z faktu, że fotografia posiada ogromny potencjał twórczy, ale w ostatnich czasach jest nieco przez projektantów marginalizowana. Liczymy na to, że w festiwalu wezmą udział młodzi artyści, studenci i absolwenci szkół artystycznych, ale też twórcy profesjonalni zajmujący się plakatem i ilustracją. Na 3 wystawach 14. edycji Festiwalu Plaster zobaczymy ok. 200 prac artystów uznanych, ale też tych, którzy stoją u progu swojej kariery.
Artyści, którzy chcieliby wziąć udział w wystawie, proszeni są o nadsyłanie swoich prac (plakatów, ilustracji i innych kompozycji, w których w jakiejkolwiek formie pojawia się fotografia) w formacie pionowym, plik jpg, 100 × 70 cm, 300 dpi, CMYK na adres mailowy: photoplaster@csw.torun.pl
Projekty powinny pochodzić z okresu 2018–2023. Z nadesłanych prac międzynarodowe jury wyłoni zestaw finałowy. Każda osoba zakwalifikowana do wystawy otrzyma drogą pocztową katalog festiwalowy.
Liczymy na Wasz udział!
Prace można nadsyłać do 10 kwietnia 2023 r.
JURY KONKURSU

Prezentujemy międzynarodowy skład jury, który dokona wyboru prac na wystawę konkursową i przyzna wyróżnienia podczas 14 edycji festiwalu. Od lewej: Alain Le Quernec, Jerzy Skakun, Kaja Renkas, Lahav Halevy, Mohammad (Sina) Afshar.

Skip to content