18. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest Kujawy i Pomorze

Opublikowano: 8 października 2020 r.

Data i czas
17 października 2020 r. (sobota) – 25 października 2020 r. (niedziela)
11:00–23:00

Lokalizacja
_Wydarzenie on-line (on-line)

Kategorie
FestiwaleFilm

Wczytuję mapę...

Zaczynamy odliczanie do 18. edycji MFF Tofifest i ujawniamy tegoroczne zjawisko jakim jest jedna z najbardziej nieoczywistych superbohaterek światowego kina, będąca tytułowym piątym elementem – Leeloo.
W roku 2020 kiedy do walki z niewidzialnym wrogiem potrzebna jest wiedza, doświadczenie i wytrwałość, a nie siła, władczość i nabite mięśnie, na szczególną uwagę zasługują istoty o nadprzyrodzonych siłach, jak Leeloo, bohaterka wyjątkowej i niezapomnianej space opery Luca Bessona pt. “Piąty element’. Leeloo w filmie była spoiwem dla czterech żywiołów natury: ziemi, ognia, wody i powietrza i pokonała grożące światu niebezpieczeństwo. W tym roku to ona właśnie będzie naszą przewodniczką przez dziewięć festiwalowych dni.
Kino nasycone jest superbohaterami, którzy jeden po drugim wstępują w niekończący się szereg. My chcemy uciec z szeregu, wyrwać się z legionu bitych na sztancy postaci i przypomnieć Leeloo, niepokorną “naprawiaczkę świata”. Heroskę jedyną w swoim rodzaju, bo będącą wyimaginowanym piątym żywiołem uzdrawiającym świat. W tym roku świętujemy symboliczną, osiemnastą edycję. A z kim wchodzić w dojrzałość, jeśli nie z jedną z najbardziej nieoczywistych postaci kobiecych w historii kina – mówi Kafka Jaworska, dyrektorka MFF Tofifest Kujawy i Pomorze.
Tegoroczny Festiwal odbędzie się od 17 do 25 października jak zawsze w Toruniu. Będzie miał charakter hybrydowy, czekają nas zatem projekcje zarówno stacjonarne jak i w wersji online. Jedno się nie zmieni MFF Tofifiest to będzie, jak co roku wielka uczta dla kinomanów, zarówno tych, którzy w październiku odwiedzą Toruń jak i tych, którzy będą w nim uczestniczyli na odległość.
Pod patronatem Leeloo wyjdziemy wyzwaniom naprzeciw i wspólnie spróbujemy naprawić świat. A co dziś łączy skuteczniej niż dobre kino?
Skip to content