19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze

Opublikowano: 25 czerwca 2021 r.

Data i czas
30 czerwca 2021 r. (środa) – 4 lipca 2021 r. (niedziela)
Całodniowe

Kategorie
FestiwaleFilm

Mapa niedostępna

Gorące kino i muzyczny powiew wolności motywem przewodnim 19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze!
19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się w tym roku w nowej letniej odsłonie. A skoro lato i wreszcie wyczekiwany miesiącami czas powrotu do kin, to i motyw przewodni tegorocznej edycji nie może być inny, jak tylko śpiewająco-radosny.
Przewrotnie nie będzie to w tym roku bohater ani antybohater. Sięgamy do klasyki kina, perełki gatunku filmowego, jakim jest musical, którego początki datuje się na rok 1927, gdy premierę miał „Śpiewak z jazzbandu”. Podczas tegorocznej edycji będziemy świętować 60-lecie premiery „West Side Story”, filmu, który radosnym i lekkim muzycznym brzmieniem wprowadzi nas w celebrowanie filmowego święta. Nagrodzony aż dziesięcioma Oscarami film przypomni piękno i niezwykłość filmowego musicalu, kiedy taniec jest drogą do wolności a porywająca muzyka, niesamowita choreografia tej luźnej i swobodnej ekranizacji „Romea i Julii” Williama Szekspira poprowadzi nas w wytęsknioną podróż po świecie filmowym.
Wraz z Ritą Moreno i szalonymi filmowymi buntownikami stworzymy festiwal pełen atrakcji. Pozostaniemy wierni naszym najważniejszym pasmom filmowym – będą zatem konkursy na najlepszy filmowy debiut i polski film fabularny, a także specjalne pasmo „Must See Must Be”. Program festiwalu wzbogacą także spotkania z twórczyniami i twórcami, koncerty i wciąż konsekwentnie rozwijane przez nas pasmo warsztatowo-filmowe skierowane do młodego pokolenia.
19. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 30 czerwca do 4 lipca 2021 roku, jak zawsze w Toruniu. Nowy, letni termin, słonecznie optymistyczny, ale festiwal pozostaje ten sam! Jak zawsze niepokornie zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i widzowi otwiera drogę do szukania odpowiedzi.
19. edycja festiwalu w swojej formule pozostanie, podobnie jak w roku ubiegłym, hybrydowa. Naszych toruńskich widzów, oraz wszystkich tych, którzy znajdą chwilę, aby na początku lata odwiedzić Toruń, zaprosimy do oglądania filmów, nie tylko w salach kinowych w CKK Jordanki, Cinema City i Kinie Centrum, ale również na pokazy kina pod gwiazdami. Projekcje filmowe zagoszczą bowiem w średniowiecznej scenerii toruńskiej Starówki, na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego oraz w Ruinach Zamku Krzyżackiego.
Sprzedaż karnetów festiwalowych na część stacjonarną rusza już 10 czerwca 2021 i jak zawsze można je zdobyć poprzez stronę bilety.tofifest.pl.
Widzów z całej Polski zapraszamy do obecności na festiwalu w formule online, w której projekcje będą się odbywały od 30 czerwca do 12 lipca 2021 roku nieprzerwanie. Zaproponowane widzom tytuły na festiwalowej platformie online, dostępne będą przez cały okres trwania festiwalu. Jak zawsze ograniczeniem będzie tylko ilość wyświetleń.
Wszelkie informacje o nadchodzącym festiwalu znajdziecie jak zawsze na tofifest.pl.
Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko – Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami Nova Trading S.A., ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu, Clean Way, Studio Podłóg Ablux.
Skip to content