20 Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Opublikowano: 12 kwietnia 2022 r.

Data i czas
22 kwietnia 2022 r. (piątek) – 24 kwietnia 2022 r. (niedziela)
Całodniowe

Kategorie
Inne

Mapa niedostępna

Już po raz 20. zapraszamy do udziału w Toruńskim Festiwalu Nauki i Sztuki. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, 22-24 kwietnia wracamy z najbardziej popularnym w naszym regionie wydarzeniem!
 W programie tegorocznej edycji Festiwalu znalazło się ponad 80 imprez podzielonych na czternaście bloków tematycznych.
Wydarzenia odbywać się będą w pięciu strefach: na toruńskiej Starówce, kampusie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziale Sztuk Pięknych UMK, Podgórzu i w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
Każdy, niezależnie od wieku, w programie naszego Festiwalu znajdzie dla siebie propozycje, które rozbudzą jego ciekawość.
 Zapraszamy na warsztaty, pikniki, pokazy, spacery, rajd rowerowy, wykłady, dyskusje, spotkania, koncerty oraz jubileuszową wystawę plenerową.
 W trakcie festiwalowych wydarzeń prezentowane będą osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Wszyscy zainteresowani mają okazję do spotkania oko w oko z prawdziwą nauką i sztuką. Od kuchni mogą poznać miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów.
 Festiwal zakończymy koncertem „20 piosenek na 20-lecie festiwalu”. 24 kwietnia w Sali Wielkiej Dworu Artusa usłyszymy największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej w wykonaniu Joanny Czajkowskiej i Kacpra Andrzejewskiego.
 Aby ułatwić odnalezienie i wybór najciekawszych propozycji, festiwalowe imprezy podzieliliśmy na bloki tematyczne:
◾ PIKNIK ASTRONOMICZNY
◾ PIKNIK NAUKOWY
◾ AKCJA-EDUKACJA
◾ BLOK ARTYSTYCZNO-KULTURALNY DLA RODZIN
◾ BLOK ARTYSTYCZNY
◾ BLOK BIOMEDYCZNY
◾ BLOK EKOLOGICZNY
◾ BLOK HISTORYCZNY
◾ BLOK PODRÓŻNICZY
◾ JASKINIA MĄDROŚCI
◾ JEDWABNY SZLAK
◾ KULTURALNA INTERAKCJA
◾ MUZEALNE TAJEMNICE
◾ PIKNIK CNMW
🟪 JUBILEUSZOWA WYSTAWA FOTOGRAFICZNA – 20 LAT MINĘŁO
◾ W dniach 22-29 kwietnia zapraszamy na fotograficzną podróż w czasie. W przestrzeni kampusu UMK na Bielanach prezentować będziemy wystawę zdjęć ukazującą wszechstronność i popularność Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wybraliśmy kadry upamiętniające najważniejsze wydarzenia wszystkich dotychczasowych edycji Festiwalu. Zatrzymajcie się na chwilę, powspominajcie, a jeśli byliście z nami przez te 20 lat, poszukajcie się na zdjęciach.
 IMPREZY TOWARZYSZĄCE
Zapraszamy również do udziału w imprezach towarzyszących.
◾ Podczas Festiwalu w toruńskim Planetarium odbędzie się premiera niezwykłego seansu obrazów i dźwięków pt. „Światła północy”. Uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, że podczas pokazu zobaczycie autentyczne ujęcia filmowe zórz polarnych, jakich jeszcze nie widzieliście!
◾ Po raz kolejny podczas Festiwalu odbędą się warsztaty „Pomiary batymetryczne Wisły w Toruniu – podróż na dno rzeki”. Zapraszamy na rejs po Wiśle oraz zwiedzanie różnych jednostek pływających – barek, holowników, należących do RZGW w Gdańsku (Zarząd Zlewni w Toruniu), zacumowanych przy bulwarach.
◾◾◾
 Organizatorzy Festiwalu:
◾ Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
◾ Urząd Miasta Torunia
◾ Towarzystwo Naukowe w Toruniu
◾◾◾
 Sponsor Festiwalu:
◾ Ministerstwo Edukacji i Nauki
◾◾◾
 Partnerzy Festiwalu:
◾ Centrum Kultury „Dwór Artusa”
◾ Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”
◾ Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”
◾ Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”
◾ Muzeum Okręgowe w Toruniu
◾◾◾
 Patroni medialni:
◾ PAP Nauka w Polsce
◾ Gazeta Wyborcza Toruń
◾ TVP 3 Bydgoszcz
◾ Polskie Radio PiK
◾ UMK TV
Skip to content