21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST Kujawy i Pomorze

Opublikowano: 5 czerwca 2023 r.

Data i czas
27 czerwca 2023 r. (wtorek) – 2 lipca 2023 r. (niedziela)
10:00–22:15

Lokalizacja
CKK Jordanki (al. Solidarności 1–3)

Kategorie
FestiwaleFilm

Wczytuję mapę...

Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii „Powrót do przyszłości” na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość. Z radością ogłaszamy, że nieodparta chęć odkrycia nowego i nieograniczona wyobraźnia bohaterów trylogii Roberta Zemeckisa stanowią motyw przewodni tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
🔴 W fikcyjnej postaci niepokornego i wizjonerskiego naukowca Emmetta Browna dostrzegamy bowiem upór i konsekwencję w odkrywaniu nieodkrytego i nazywaniu nienazwanego. Z pewnością towarzyszyła ona wielu spośród naukowców, którzy swoimi osiągnięciami obalali stereotypy i wyznaczali kolejne drogi rozwoju ludzkości. Festiwalowi widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję do obejrzenia wszystkich części „Powrotu do przyszłości” – opowieści o bezgranicznej wyobraźni, międzypokoleniowej przyjaźni i wyjątkowych odkryciach. A to wszystko w zrekonstruowanej wersji na dużym ekranie!
🔉 „Serdecznie zapraszamy do wyruszenia wspólnie z nami w filmową podróż, wykraczającą daleko poza granice wyobraźni – mówi Kafka Jaworska, dyrektorka festiwalu – tym bardziej, że rok jest szczególny, obchodzimy bowiem 550. rocznicę urodzin wybitnego matematyka, ekonomisty i przede wszystkim astronoma, który „wstrzymał słońce, ruszył ziemię”, a w czasach sobie współczesnych swoim odkryciem zmienił oblicze świata”.
🔴 21. MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze odbędzie się od 27 czerwca do 2 lipca 2023 roku, jak zawsze w Toruniu. Widzów zaprosimy na projekcje festiwalowe do Centrum Festiwalowego w CKK Jordanki, Cinema City oraz kina plenerowego na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i w ruinach Zamku Krzyżackiego.
🔴 Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania, a widzowi pozostawia poszukiwanie drogi do odpowiedzi. Wszelkie informacje o nadchodzącym festiwalu znajdziecie jak zawsze na stronie internetowej tofifest.pl oraz na naszym profilu facebookowym.
🔴 Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu, Studio Podłóg Ablux oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel – Hotel Bulwar.
Skip to content