23. urodziny Radia SFERA

Opublikowano: 4 listopada 2019 r.

Data i czas
9 listopada 2019 r. (sobota)
20:00

Lokalizacja
ACKiS „Od Nowa” (ul. Gagarina 37a)

Kategorie
Koncerty

Organizator
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”

Wczytuję mapę...

Daj się porwać do wspólnej zabawy!

Redakcja Radio Sfera UMK z przyjemnością zaprasza wszystkich studentów, absolwentów, pracowników Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, sympatyków Radia i członków swojej wielkiej rodziny na 23. urodziny Rozgłośni 🙂

9 listopada o godzinie 20 spotkajmy się przy Małej Scenie Akademickiego Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”. Zabawę do białego rana otworzy koncert zespołu Funkasanki.

Wstęp wolny!


Funkasanki przełamuje obraz typowych duetów elektronicznych łącząc na koncertach sample z perkusją, syntezatorami, fletem poprzecznym i wiodącym, niskim, kobiecym wokalem. Choć występy zespołu pozbawione są wybujałej konferansjerki, to krótkie „Funkasanki” wyszeptane po każdym utworze buduje szczególną więź pomiędzy publicznością i artystami. Funkasanki wierzą, na przekór rzeczywistości, że potrafią wybitnie tańczyć. Tworząc własne piosenki, muzycy definiują na nowo pojęcie muzyki tanecznej, kierując się złotą zasadą, będącą parafrazą słów Ewy Sonnet: „jesteśmy sami na parkiecie i R&B”. W wypadku Funkasanki jest to alternatywne R&B, neosoul i elektronika spod znaku downtempo i chillout. W 2017 nakładem własnej wytwórni wydali debiutancki album „Funkasanki”, w 2018 wytwórnia Kayax wydała singiel „Where Are You” w ramach projektu My Name Is New. Aktualnie Funkasanki pracuje nad nowym materiałem, zatytułowanym „Last Call”. Duet regularnie koncertuje, występując na wielu scenach w Polsce. W tym roku Funkasanki zostało laureatem Festiwalu MNiN w Warszawie oraz pojawiło na Fest Festival w Chorzowie i Sound Project Summer w Chorwacji.

Linki do muzyki:

  • http://bit.ly/funkasankispotify
  • http://bit.ly/funkasankiyoutube
Skip to content